СумБуд
метизная компания

Винний магазин у Сумах оштрафували за незаконну рекламу алкоголю, – ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 14:58, 16.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

У вересні 2020 року службовими особами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області в ході здійснення контролю за дотриманням порядку розповсюдження реклами в м. Суми було виявлено ряд порушень в торговому домі «ВИНА СВІТУ» ТОВ «ВАЙН-ШОП», зокрема:

  • на скляному фасаді магазину розміщена реклама у вигляді плакату з зображенням пляшок рому «Rhum NEGRITA» та банок пива «HOLBA Classic» та написом: «ПОДАРУНОК! Купуй ром, отримуй 6 банок пива! За подробицями звертатись до продавців-консультантів», що є порушенням ч.2 ст.22 Закону України «Про рекламу», якою заборонена реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об’єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, забороняється засобами зовнішньої реклами;
  • у торгівельному залі магазину розміщена реклама у вигляді плакату з зображенням пляшок рому «Rhum NEGRITA» та банок пива «HOLBA Classic» та написом: «ПОДАРУНОК! Купуй ром, отримуй 6 банок пива! За подробицями звертатись до продавців-консультантів», без зазначення інформації про проведення заходу рекламного характеру, строки та місце проведення рекламного заходу, джерело з якого можна дізнатись про умови проведення рекламного заходу, що є порушенням ч.3 ст.8 Закону України «Про рекламу».

За результатами розгляду матеріалів справи про порушення законодавства про рекламу на ТОВ «ВАЙН-ШОП» було накладено штрафні санкції за порушення законодавства про рекламу на загальну суму 13566 грн.

Суб’єкт господарювання не погодився з винесеним рішенням та оскаржив його до Запорізького окружного адміністративного суду. Підставою для оскарження суб’єкт господарювання вказав те, що його не було належним чином повідомлено про розгляд щодо нього справи. Крім того, товариство вважало, що розміщений з порушенням плакат є постером, а не рекламою.

Головним управлінням в ході судового розгляду спростовано доводи ТОВ «ВАЙН-ШОП» та доведено правомірність застосування штрафних санкцій, в зв’язку з чим, за результатами розгляду справи Запорізьким окружним адміністративним судом винесено рішення про відмову у задоволенні позову та підтверджено законність 4 рішень про застосування штрафних санкцій в розмірі 13 566 грн. Постановою Третього апеляційного адміністративного суду по справі вказане рішення Запорізького окружного адміністративного суду визнано законним та залишено в силі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: