метизная компания

Виставку “Обриси легенд” презентували у Сумах

 Поділитися

Поділитися в

5 лютого в Агенції промоції «Суми» відбулося відкриття виставки сумського художника Сергія П’ятаченка під назвою «Обриси легенд». Об’єднуючою концепцією даної експозиції стали мотиви української міфології, народні звичаї, фольклор та традиції минулого. Представлені роботи – це суміш сучасного мистецтва з етнічними мотивами. В експозиції зібрані 34 різносюжетні та різножанрові картини, написані автором протягом двох останніх років та декілька більш ранніх робіт. Усіх їх об’єднує переосмислення сюжетів і мотивів народних легенд, казок, балад, обрядової символіки, які він досліджував під час своєї наукової роботи.

«Створення картин подібне до написання віршів. Деякі образи й сюжети лягають на полотно, а деякі стають поетичними рядками. Завдання й тих, й інших – створити новий, поетично-образний світ, крізь призму якого ми зможемо інакше поглянути на наше сьогодення», – говорить автор виставки. Крім того, він називає свої роботи не відтворенням сюжетів казок і міфів, а його самостійним сприйняттям та прочитанням їх змісту.

Так, зі слів автора, його картина «Огненний змій» пов’язана з народними віруваннями в змія, який літає в нічному небі вогненним метеором і являється жінкам чи дівчатам у вигляді їхнього коханого, від чого вони сохнуть і в’януть, або ж, як у повісті П.Куліша, набувають неземної, моторошної краси. Загалом виставка представляє широке розмаїття образно-етнічних сюжетів і мотивів. Серед них і роботи, присвячені різдвяним святам: «Колядники», «Дари волхвів». При цьому останню супроводжують віршовані рядки, розміщені внизу картини. Багато з робіт містять впізнавані образи рідних Сум в авторському, переосмисленному вигляді. Зокрема, у картині «Спляча ріка Сумка» мала сумська річечка представлена в образі молодої дівчини, хвилі волосся якої скуті зимовою кригою. А робота «Під небом Парижа» передає мрії юної дівчини про побачення з цим вічно молодим містом закоханих та Ейфелевою вежею. Серед усієї експозиції також виділяється картина «До третіх півнів», споглядаючи яку, згадується сюжет мультфільму «Про пригоди козаків» та про їх двобій з нечистю.

Відкриття виставки супроводжувало виконання Тетяною Шатіловою народних мелодій на сопілці, що разом із її національним вбранням додавало вернісажу атмосфери етнічної самобутності. Наприкінці автор зазначив, що під кінець роботи виставки він планує провести поетичний вечір, на якому поділиться з присутніми своїми віршованими рядками.

По закінченні презентації нам вдалося поспілкуватися з автором картин Сергієм П’ятаченком.

Кор.: Чим вас захоплює українська міфологія, чому Ваші роботи присвячені саме їй?

– Міфологія і фольклор – це мій науковий фах та творче захоплення.

І поезія, і малювання пов’язані у мене з народною символікою, з образами, які взяті з легенд, казок та переказів, плюс якась сумська тематика і слобожанські мотиви і, звичайно, це їхнє переосмислення відповідно до сучасної епохи.

Кор.: Які теми представлені в даній експозиції?

– Всі мої роботи символічні і пов’язані з народним світоглядом та

авторським баченням оточуючого світу, який сповнений не тільки видимого, але і невидимого.

Кор.: Чи написані Ваші картини за мотивами «Велесової книги» чи якоїсь іншої міфологічної?

– Я добре знайомий з «Велесовою книгою», як і з багатьма іншими творами, пов’язаними з давньою міфологією, проте мої картини не є ілюстраціями до них, а швидше за все самодостатніми творами, які відбивають моє особисте бачення давніх символів, кодів, архетипів.

Кор.: Які Ваші улюблені герої казок, яких Ви зобразили у Ваших картинах?

– На даній виставці є декілька казкових образів, яким я присвятив свої

картини – це Телесик, Огненний Змій, русалки, відьми, Басаврюк, а також образи і символи купальської та іншої обрядовості.

Кор.: З чого розпочалася Ваша творчість, як з’являлися перші роботи?

– Перші роботи з’явилися ще в школі, а далі протягом всього свого життя я продовжую шукати матеріали для творчості.

Кор.: Яка з представлених робіт є Вашою улюбленою і повністю розкриває дану експозицію?

– Улюбленою є кожна нова робота, над якою працюю, а потім уже їх сприймаю, як етап, що відбувся. Мені завжди цікаво шукати щось нове у житті, творчості, літературі, тобто враження, яке може лягти на полотно чи стати віршем.

Кор.: Скільки часу створювалися дані роботи?

– В експозиції представлені мої роботи за останні два роки, хоча є

декілька давніх робіт із символічної серії.

Кор.: Які техніки і матеріали використовувалися при створені даних робіт?

– Тут є графіка на папері, акварель або змішана авторська техніка і

роботи олійними фарбами чи акрилом на полотні, також у авторській техніці.

Кор.: В якому стилі представлені Ваші роботи?

– Це символічно декоративний живопис та графіка.

Кор.: Коли Ви кольорову гамму підбирали під ті чи інші сюжети, якось співвідносили свій вибір з “кольоровими” традиціями чи ні?

– Сюжети моїх картин і малюнків навіяні фольклорними мотивами, сповнені міфологічної символіки та образності. Колористика також спирається на традиційне сприйняття кольорів та їх символіку. Так, червоний – це колір вогню, пристрасті, кохання, а золотий – колір сонця, чогось урочистого, святого. Певні поєднання кольорів давно закріпилися в іконографії, фресках, народних картинах, вишивці. Тож у тому стилі, в якому я працюю, звернення до цих традицій слугує більш успішній реалізації задуму.

Кор.: Як народжуються сюжети картин?

– Сюжет народжується несподівано, художній образ може прийти будь – коли. Головне, знаходити час для творчості.

Кор.: На що робився акцент при створені даної виставки?

– Дана виставка не задумувалася мною, саме як виставка. Це роботи, на

які у мене інколи вистачає часу, тому що малювання – не мій основний фах. Те, що вона відбулася – це щасливий збіг обставин.

Кор.: Чи буде представлена дана виставка в інших містах, окрім Сум?

– Якщо будуть якісь пропозиції, буду їх розглядати.

 

 

Анастасія Літвіненко

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: