метизная компания

Як сумчанам захистити себе від кліщів? Поради від Держпродспоживслужби в Сумській області

Суспільство | 14:27, 25.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Надворі по-весняному тепло та сонячно, і жителі Сум все частіше виїжджають на пікніки, гуляють у парках, лісових масивах тощо. Однак не слід забувати про певні несподіванки, які можуть трапитися у таких місцях. Як сумчанам захистити себе від укусів кліщів, розповіли у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Сумській області

Початок теплого періоду року крім принад перебування на природі може призвести і до неприємних та небезпечних сюрпризів. Причому на перший погляд практично невидимих. Це стосується і ураження кліщами. Серед небезпек укусу кліщів в нашому регіоні найпоширеніша – хвороба Лайма або іксодовий кліщовий бореліоз. За статистикою 2018 року, в Україні було зареєстровано понад 5 тис. випадків захворювання.

Цьогоріч період активності кліщів розпочався рано і може тривати протягом всього весняного та літнього періодів. Згідно з даними ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», які проводять моніторингові дослідження поширення збудників інфекційних хвороб у довкіллі, кожен третій досліджений минулого сезону кліщ був інфікований бореліями, збудниками хвороби Лайма».

Захворіти може кожен, кого вкусив інфікований кліщ. Тому, збираючись на відпочинок,  передусім слід подбати про профілактику

 

  • Одягайтеся у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів, що повзають по ньому. Голову слід покривати головним убором.
  • Звільніть від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів, нічного сну на природі. Не сидіть та не лежіть безпосередньо на землі або в траві.
  • Використовуйте засоби, що відлякують кліщів – репеленти.
  • Після прогулянки обов’язково оглядайте себе та членів сім’ї. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям, складки шкіри.
  • Вдома одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та випрасуйте. Не варто залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому
  • Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання

    При організації роботи оздоровчих закладів та наметових містечок теж слід подбати про профілактику уражень кліщами – ретельно розчистити ділянку від сухостою, бур’янів, високорослих кущів. Важливим заходом є звернення до фахівців для ентомологічного обстеження території розміщення оздоровчого закладу з метою виявлення кліщів та проведення її «оздоровлення».

 

Видалити кліща можна і самостійно, проте якщо Ви не маєте такого досвіду або не впевнені, краще звернутися до спеціаліста. Слід пам’ятати, що чим триваліший контакт кліща зі шкірою, тим вірогідніше захворювання, особливо якщо в процесі  самостійного видалення він був пошкоджений (розірваний). Але кліща не варто видряпувати, припалювати, змазувати жирними речовинами, алкоголем або бензином, оскільки це збільшує ризик інфікування.

Після видалення слід обробити ранку антисептиком і якнайшвидше звернутися до лікаря –інфекціоніста для  консультації та профілактичного лікування. Адже захворювання небезпечне не стільки в гострій фазі, як  віддаленими наслідками, що можуть проявитися ураженням органів і систем організму за кілька років, коли про укус кліща вже ніхто не згадає.

 

Чи має значення дослідження кліща? Питання дискутабельне. Живого кліща можна доставити в лабораторію, але:

не завжди негативний результат дослідження може гарантувати від захворювання і не завжди інфікований кліщ «встигає» інфікувати свою жертву.

лабораторія не в усіх випадках зможе дослідити кліща «тут і зараз», а очікуючи, поки збереться необхідна кількість особин для дослідження – можна втратити дорогоцінний час початку профілактичного лікування.

 

Кажуть, що обізнаний – значить озброєний! Тому, отримавши цю інформацію і озброївшись знаннями про кліщів та небезпеки хвороби Лайма… сміливо вирушайте на відпочинок. Ви ж бо знаєте, як  вберегтися, отже  гарного всім відпочинку та доброго здоров’я.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: