СумБуд
метизная компания

Як українцям говорити про війну з родичами з Росії — поради психолога

Суспільство | 11:44, 3.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Спілкування з друзями та рідними, які живуть в Російській Федерації, для українців ускладнилося. Особливо, якщо росіяни не вірять у те, що Росія вторглася на територію України і веде війну проти неї. Кризовий психолог Мартін Лазицький із Сум надав поради українцям, як спілкуватися з росіянами про війну.

Коли спілкування варто припинити

Перш за все, ви маєте розуміти, що ваш психологічний стан – це зараз найголовніше, говорить Лазицький. Це те, що дозволяє вам раціонально мислити та приймати рішення. Якщо спілкування з цими людьми позбавляє вас рівноваги, позбавляє вас впевненості у власних діях, у власній спроможності, це спілкування потрібно припиняти.

Якщо люди розуміють, що відбувається, якщо вони цінують моменти вашого спілкування, якщо розуміють моменти зі “стопом” – це дуже класно, це дуже добре. І важливо проговорити всі ці правила нового спілкування на початку, тобто, у вас завжди має бути слово “стоп”. Якщо людина починає свідомо чи несвідомо нав’язувати вам свою думку з тієї сторони, ви маєте право сказати “стоп” та людина, якщо вона вас поважає, якщо вона вас цінує, має припинити це робити.

По-друге, стосовно моральних зобов’язань. Навіть якщо це дуже близький родич або друг, ми розуміємо, що всі ті почуття, які є, вони формувалися в минулому. І в минулому, так, ви могли розділяти спільні цінності, у вас могли бути спільні враження та захоплення, але зараз, якщо це спілкування не дає вам ресурсу, а лише навпаки вганяє вас в тривогу та депресивні стани, також ви припиняєте на якийсь час ці балачки.

Знайдіть сили поставити стосунки “на паузу”

По-третє: якщо ви не знаходите в собі сил в принципі говорити з цією людиною, але спілкування для вас важливе, нормально, якщо ви попросите про те, що зараз ваші відносини будуть “на паузі”, тому що зараз для вас це спілкування є нересурсним, ви не можете впоратися з усім тим інформаційним потоком, який йде від людини, навіть несвідомо.

Такі невеликі поради мають допомогти вам зберегти своє інформаційне поле та по максимальній кількості зберегти союзників та друзів на тій стороні, але також, якщо це завжди буде проходити в два боки, як загальне порозуміння.

Суспільне.Суми

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: