Як вберегти свої пасіки? Поради від ГУ Держпродспоживслужби в Сумській області
Поділитися в
Копіювати посилання

Ймовірно, тогорічна масова загибель бджіл налякала не тільки власників пасік і виробників меду, але й тих, хто цей мед любить. Тоді серед основних причин масового отруєння бджіл назвали обробку полів пестицидами. У цьому році ми вирішили передчасно дізнатися у фахівців Держпродспоживслужби в Сумській області і розповісти, які заходи заплановані, аби вберегти бджіл і пасіки від раптової смерті. Про це нам розповів заступник начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області Віталій Крючков
Пане Віталіє, які заходи заплановані, аби у цьому році не повторилася тогорічна ситуація із масовою загибеллю бджіл, окрім інформування населенння?
Загалом, можна виокремити кілька основних заходів, які мають проводитися як зі сторони пасічників, так і зі сторони аграріїв. Втім, під нашим контролем. Перш за все, будь-яка пасіка має бути зареєстрованою і паспортизованою. Обов’язково товаровиробники області мають правильно транспортувати, зберігати та застосовувати пестициди. Разом з тим, можна використовувати тільки ті пестициди, асортимент, застосування та кратність обробок має відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Чи є ще якісь методи аби уникнути такого сумного сценарію?
Далі йдеться тільки про комунікацію між сторонами. Зокрема, активна співпраця дасть можливість гарантувати стабільні в правовому полі відносини між учасниками, не допустити отруєння бджіл та отримати безпечну продукцію бджільництва та рослинництва. Не менш важливою є й систематична комунікація між гілками влади і органами, які несуть відповідальність за аграрний, рослинний, тваринний світ нашої області. Це, наприклад, безпосередньо наше управління, управління фітосанітарної безпеки, державні лікарні ветеринарної медицини тощо.
А як мають інформувати саме бджолярів про обробку полів?
Однозначно це має бути одна відповідальна особа у тому населеному пункті, до якого відносяться пасіка і поле. Аграрій має поінформувати відповідального в ОТГ або ж сільській або селищній раді про обробку полів у конкретний день і конкретний час, далі відповідальний інформує пасічників.
Інформаційна робота ведеться постійно?
Весь час ми намагаємось звертати увагу громадськості на цю проблему. Наші фахівці проводять семінари, наради, друкують статті в місцевій пресі.
Як зареєструвати і паспортизувати пасіку, а також як правильно використовувати пестициди, аби не зашкодити собі та оточуючим читайте у наступних новинах.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!