СумБуд
метизная компания

Які особливості строкової військової служби у 2020 році для призовників Сумщини?

Суспільство | 15:30, 28.05.2020
 Поділитися

Поділитися в

Хто цьогоріч вдягне військову форму: особливості строкової військової служби у 2020 році для призовників Сумщини.

В облдержадміністрації обговорили  особливості проведення призову на строкову службу в 2020 році, його терміни, відбір громадян на військову службу за контрактом і відповідальність за ухилення від строкової служби.

Указом Президента України призовний вік для українців встановили на рівні 18-27 років. Але згідно з розпорядженням КМУ від 26 лютого 2020 р. № 179-р, призов громадян України віком 18-19 років необхідно проводити за їх бажанням (за письмовою заявою). До 2020 року призову в армію підлягали юнаки віком від 20 років.

Згідно зі статтею 23 ЗУ «Про військовий обов’язок и військову службу», термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти;  12 місяців – для призовників з академічним ступенем магістра.

Цьогоріч планове завдання з призову на строкову військову службу для Сумщини становить 637 призовників, з яких для Збройних Сил України – 341 призовник, для інших військових формувань – 296.

Про готовність обласного лабораторного центру МОЗ України здійснювати ПЛР-дослідження на коронавірусну інфекцію всім призовникам повідомив  під час відеоселектору директор центру Володимир Збаражський –  потужність лабораторій та наявна кількість тестів наразі дозволяє це робити.

На 2020 рік встановили такі дати призову на строкову службу в армію: з 1 травня по 30 липня – весняний призов 2020 року; з 1 жовтня по 31 грудня – осінній призов 2020 року.

Призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголосили про початок нового призову в армію, військовозобов’язані громадяни повинні протягом 10 днів добровільно прийти у військовий комісаріат.

Потрібно зазначити, що в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовують штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення; штраф 170-255 гривень – за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: