метизная компания

Яку спеціальність обрати, щоб стати професіоналом майбутнього?

Суспільство | 12:10, 4.06.2020
 Поділитися

Поділитися в

Світ вже ніколи не буде таким, як колись. Цю фразу ми чуємо чи не щодня, особливо під час карантину. Але світ навколо нас почав змінюватися задовго до того, як планету накрила коронавірусна епідемія. Останні кілька років дослідники майбутнього сходяться в думці, що понад 70% людської праці замінять машини та штучний інтелект. Ці зміни вже сьогодні відчуває аграрна сфера.

Пішли у небуття часи, коли агроном ходив по полях в гумових чоботях, а фермер проводив весь час у загонах. Сучасна агросфера максимально автоматизована. Втручання людини у процес вирощування рослин і тварин мінімізоване, щоб знизити ризик зараження інфекційними хворобами, які людина може переносити, не хворіючи на них.

Сьогодні аграрна освіта ставить перед собою нові питання, які хвилюють людство: як уникнути голоду на планеті? Як виростити органічну продукцію, ненасичену хімічними домішками? Як запобігти тотальному забрудненню планети пластиком? Як зробити рослини стійкими до несприятливих факторів? Як зберегти здоров’я людства? На всі ці питання так чи інакше відповідає агронаука.

Розберемо потенційні можливості спеціальностей Сумського національного аграрного університету в контексті ТОП-професій майбутнього. Адже поки ці професії не стали дуже поширеними в Україні, можна здобути базові знання, які вже за п5-7 років дозволять освоїти найактуальніші професії майбутнього.

Біохакер. Наразі це любителі, які використовують відкриті наукові джерела. Але вчені передбачають, що в найближчому майбутньому біохакери будуть у віддаленому режимі допомагати науковцям знаходити ліки від небезпечних хвороб. От якби ця професія вже стала популярною, світ вже, напевно, переміг би COVID19. До речі, базові знання для цієї професії можна отримати на факультеті агротехнологій та природокористування за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія».

Спеціаліст по відновленню екосистем. Вже за якихось 10 років ресурси планети можуть суттєво спустошитися. Тут на допомогу можуть прийти інженери, які допоможуть відродити вимерлі види рослин і тварин. А поки актуальність цієї професії набирає обертів, освітній базис для неї вже викладають на спеціальності «Екологія» у Сумському НАУ.

Розробник приладів постійного живлення. Коли людство все ж таки зрозуміє необхідність використання відновлювальних джерел енергії, дуже затребуваними стануть люди, які знають, як добути енергію у хмарну та безвітряну погоду. Вступивши на спеціальність «Електроенергетика, елетктротехніка і електромеханіка» вже зараз можна отримати необхідні для цієї професії знання.

Сіті-фермер. В епоху глобалізації і зростання міст особливу цінність набувають свіжі, органічні овочі та фрукти «як з бабусиного саду». Напевно, вам траплялися сюжети про невеличкі ферми на балконах чи на дахах будівель. Вчені передбачають, що організація таких міні-городів буду надзвичайно популярною найближчим часом. І це зоряний час для сіті-фермера. Освіту для такої професії можна отримати за спеціальністю «Садово-паркове господарство».

Онлайн-юрист. В епоху коли темп життя постійно зростає, часу на особисті зустрічі залишається надто мало. Однак, юридичні послуги можна надавати і онлайн. Зараз ми всі в цьому переконуємось. Знань, які дають на юридичному факультеті СНАУ за спеціальністю «Право» буде достатньо, щоб почати свій шлях в кар’єрі онлайн-юриста.

Тайм-менеджер. Ну хто з нас не мріє управляти часом ефективно? А от за 5-7 років професія тайм-менеджера стане доволі актуальною на ринку праці. А поки професія не набула широкої популярності можна здобути необхідні знання на спеціальності «Менеджмент» факультету економіки та менеджменту СНАУ

ГМО-агроном. Це людина, яка знає, як виростити овочі із необхідними якостями. Нас же не дивують жовті помідори, можливо зовсім скоро і картопля зі смаком буряка стануть нормою для нас. А якщо відкинути жарти, то такі фахівці можуть впоратися з алергічними реакціями на ті чи інші продукти, або підвищити їх харчову цінність. Базу для такої професії надасть спеціальність «Агрономія» факультету агротехнологій та природокористування.

Конструктор «розумних будинків». Дім, який сам вимкне світло, запустить прання в необхідний час та розігріє вечерю. Десь в «кремнієвій долині» такі будинки вже реальність. А поки ця тенденція наближається до України є час освоїти основні знання за спеціальністю «Будівництво та цивільна інженерія» будівельного факультету СНАУ.

Можливо, зараз ці професії виглядають дещо фантастичними. Але ж і на появу біткоїнів ми дивились, як на чудасію. Тож якщо хочете не прогавити свій шанс на успішне майбутнє, обирайте професію розумно. До того ж, спеціальності, які дозволяють стати професіоналом майбутнього цілком доступні у Сумському НАУ. Ознайомитись з ними можна у розділі «Профорієнтація» на офіційному сайті університету.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: