метизная компания

За час війни сумські школярі подорослішали, стали україномовними та тримають оборону у TikTok

 Поділитися

Поділитися в

Майже два місяці українці пристосовуються до життя у період війни. Звикати до тимчасових умов довелося й українським дітям. Розумна і мудра нація швидко продовжила озброюватися знаннями, адже інтелект та критичне мислення сьогодні демонструють верховенство. Вже за 2-3 тижні з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну школярі почали поступово повертатися до навчання. Форма навчання різна, залежно від ситуації в регіоні України. В Сумах же учні навчаються дистанційно.

Про перше заняття в умовах війни у школярів однієї із сумських шкіл ми розпитали у вчительки Ксенії Зарецької, яка у школі №29  викладає українську мову й літературу та зарубіжну літературу. Класна керівниця восьмикласників розповіла: як діти переживають війну, скільки учнів поїхали із міста та як нині проходять уроки.

Коли відбувся перший урок? Це було звичне навчання чи діти мали бажання виговоритися і урок пройшов у вигляді спілкування?

До навчання повернулися 21 березня. У той день у мене було 6 уроків і я не скажу, що це було звичайне навчання. Урок тривав 30 хвилин, а 20 із них ми просто спілкувалися. Дітей цікавило, де перебуваю я та які настрої маю, я ж своєю чергою переймалася за них та розпитувала чи в безпеці вони та їх рідні. Перший

урок діти справді виговорювалися. Навіть при звичайному дистанційному іноді не бувають такі активні, як у перші дні.

Як змінилися діти за час війни? 

Вони дуже подорослішали. Я спостерігаю це як у учнів 6-го, так і в учнів 9-го класів. У своїх 8-класників також це помітила. Мене приємно здивували учні 9-Є класу. Вони в школі трішки бешкетуни, але чимало дітей постійно пишуть “Як ви там?”, а учень Дімка Юденок постійно надсилає мені голосові повідомлення, де співає українські пісні. Це так круто, у них настільки піднявся патріотичний дух. Ще один учень Деня Лазебний допомагає волонтерам, юнак привозить захисникам із ТрО чай та смаколики. 

Також більшість моїх дітей стали україномовними. Для мене, як для класного керівника та вчителя української мови це сприймається як подвиг. Вони стали більшими патріотами. Зараз на уроках із літератури у нас починається тема Другої світової війни, як на замовлення. Якщо раніше ці теми пробирали до душі не кожного, то зараз усі активізувалися та перейнялися темою після пережитого.

Про ща зараз діти питають класного керівника?

Що стосується мого 8-А класу, то це мої бусинки. Спочатку вони дуже боялися, але вони тримаються, підтримують мене та один одного. Вони стали неабиякими патріотами та майже усі перейшли на українську мову. Вони ведуть активну, скажемо, інформаційну війну у популярних для них соціальних мережах: Інстаграм, Тікток. Вони популяризують Чорновола, Бандеру, розповідають про те, як українську мову забороняли. Вони уважні до інформації, а про те, що незрозуміло – запитують. Коли я опублікувала сторі зі славнозвісним затриманим Медведчуком, діти почали просити пояснити хто це. 

Скільки ваших учнів наразі навчаються? Чимало виїхали?

У мене 29 учнів, більша частина у Сумах, вісім учнів зараз за кордоном. Загалом у школі зараз навчаються 95% учнів, а з іншими немає зв’язку або вони виїхали за кордон та навчаються в іноземних школах.

Як зараз проходять заняття? Діти налаштовані навчатися?

Навчання зараз проходить у дистанційному форматі за допомогою сервісу Google Meet. Уроки скорочені, дякуємо за це адміністрації школи. З 9:00 заняття починаються і вже о 13:00 діти вільні. Батьки задоволені, що відновилося навчання, адже діти відволікаються, спілкуються із вчителем, однолітками. На жаль, не всі мають можливість підключатися, є ті, хто перебуває на окупованих територіях без інтернету, є діти, родини яких виїхали за кордон, там вони вже навчаються в іноземних школах. Але є й розумнички, яким вдається поєднувати навчання. 

Коли лунає сирена, ви завершуєте урок чи продовжуєте із безпечного місця?

Під час тривоги ми завершуємо урок. По-перше, це рекомендація МОН, по-друге – безпека дітей. Особисто для мене на першому місце – життя і здоров’я учнів, не лише фізичне, а й ментальне. 

Українські діти надзвичайно талановиті. За 55 днів війни у мережі неодноразово публікувалися вірші, малюнки та пісні школярів на підтримку України. Школярі 29-ї школи також перенесли свої переживання та відчуття у римовані рядки. Згодом ми опублікуємо добірку віршів від сумських учнів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: