СумБуд
Реклама
метизная компания

За даними соціологічного дослідження 63,6% сумчан мають намір проголосувати за Олександра Лисенка (або діючого мера)

Суспільство | 13:55, 11.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Дослідницька компанія «Соціополіс» провела опитування громадської думки в Сумській міській територіальній громаді з метою вивчення електоральних вподобань жителів громади в зв’язку з проведенням другого туру виборів Сумського міського голови, який має відбутися 15 листопада 2020 року.

Згідно з результатами опитування, більшість (72,4%) жителів Сумської міської територіальної громади знають про проведення другого туру виборів Сумського міського голови 15 листопада 2020 року. Ще 8,2% респондентів знали про те, що буде другий тур виборів міського голови, але не знали, що він відбудеться 15 листопада. Нічого не знали про проведення другого туру виборів 19,4% опитаних.

Серед респондентів які мають намір взяти участь у голосуванні в другому турі виборів Сумського міського голови, більшість (63,6%) планують проголосувати за Олександра Лисенка (партія «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»). За Вадима Акпєрова (партія «Європейська Солідарність») планують проголосувати 20,0% респондентів з числа тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Крім того, 1,0% респондентів відповіли, що зіпсують бюлетень; 9,5% – ще не визначилися, за кого вони віддадуть свій голос, 5,9% – відмовилися відповісти, за кого з кандидатів вони проголосують.

Згідно з результатами опитування, більшість (85,6%) респондентів, які в другому турі виборів Сумського міського голови планують проголосувати за Олександра Лисенка, будуть голосувати за нього в першу чергу тому, що підтримують вказаного кандидата, а не тому, що не хочуть, щоби його опонент у другому турі (Вадим Акпєров) не був обраним. Натомість серед респондентів, які планують проголосувати за Вадима Акпєрова, майже половина (45,9%) будуть голосувати за вказаного кандидата більшою мірою не тому, що підтримують його, а тому, що не хочуть, щоби мером міста знову був обраний Олександр Лисенко.

Серед опитаних респондентів 38,7% жителів Сумської міської територіальної громади безумовно планують взяти участь у голосуванні в другому турі виборів Сумського міського голови, а 23,7% – скоріше планують взяти участь у голосуванні.

Водночас 31,6% опитаних відповіли, що вони не мають наміру брати участь у голосуванні, а 6,0% – ще не визначилися стосовно своєї участі у голосуванні. Необхідно відзначити, що наведені дані не є прогнозом явки виборців в день голосування, а відображають рівень готовності тих респондентів, які фактично проживають в межах досліджуваної території, до участі у голосуванні.
Опитування було проведене з використанням методу маршрутизованого стандартизованого інтерв’ю face-to-face за місцем постійного проживання респондентів з 5 по 8 листопада 2020 року (польовий етап).
Всього було опитано 1000 зареєстрованих жителів м. Суми та інших населених пунктів Сумської міської територіальної громади віком від 18 років. Теоретична статистична похибка репрезентативності частки ознаки з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує 3,1% .

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: