СумБуд
метизная компания

За несплату аліментів жителю Сумщини присудили 3-місячний арешт

Суспільство | 17:59, 14.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

За ухилення від сплати 40-тисячного боргу по аліментах суд призначив покарання у вигляді арешту строком на 3 місяці жителю Недригайлова. Через категоричне небажання фінансово підтримувати дитину та умисне приховування доходів, чоловіку було присуджено обмеження волі.

Як повідомляє Північно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, примусові заходи, які застосовуються до боржників по аліментах, залежать від строку несплати дитячих коштів. Тому, до найсуворішого покарання злісних неплатників аліментів притягують відповідно до норм Кримінального кодексу України.

Під злісним ухиленням від сплати аліментів розуміють будь-які діяння боржника, що спрямовані на невиконання рішення суду та сприяють зростанню заборгованості, зокрема: приховування доходів, зміна місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця або приватного виконавця.

Підставами притягнення особи до кримінальної відповідальності є: наявність факту звернення одержувача аліментів до суду з позовом про стягнення аліментів, за результатами розгляду якого має бути винесене судове рішення; наявність заборгованості зі сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за 3 місяці відповідних платежів; злісний характер ухилення від сплати аліментів.

Тож, у разі задоволення судом позову, що подається особою, яка виховує або утримує дитину, на боржника можуть чекати наступні покарання: громадські роботи тривалістю від 80 до 120 годин; арешт на строк до 3-х місяців; обмеження волі на строк до 2-х років. У разі повторного притягнення до відповідальності за цей злочин: громадські роботи тривалістю від 120 до 240 годин; арешт на строк від 3 до 6 місяців; обмеження волі на строк від 2 до 3 років.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: