Загроза екологічного лиха в Україні? Сумська область перезатарила 15 тонн грунту, забрудненого компонентами ракетного палива, ще 90 тонн компоненту – підлягають утилізації (ФОТО)
Поділитися в
Копіювати посилання

У 2015 році на Сумщині сталася надзвичайна подія – в районі Лазарівки, що у Шосткинському районі, у великій кількості було розлито небезпечні отрутохімікати. В ході розслідування виявили ще кілька місць в райцентрі та районі, де зливалися відходи. Було встановлено, що до цього причетні два підприємства – столичний Сервісний центр регенерації масел і шосткинська «Елга».
Найстрашніше, утилізатори завезли до Сумської області із військової частини Одещини суміш технічної води, гасу і гептилу – найнебезпечнішого для людини компонента ракетного палива.
До слова, ця суміш досі знаходиться в ємностях на території «Елги». Іншу отруту ще три роки тому зібрали фахівці Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України і затарили в герметичні бочки, які, як і раніше зберігаються на території міста і району.
Всі спроби вивезти отрутохімікати за межі Сумщини і утилізувати, були невдалими, оскільки в Україні, як виявилося, немає підприємств, які б мали відповідну ліцензію на утилізацію особливо небезпечних хімічних речовин.
І через три роки після НП таке підприємство так і не з’явилося, хоча, за інформацією фахівців різних служб, робота в цьому напрямку ведеться.
А між тим мішки, в які була упакована заражена відходами земля, прийшли в непридатність і назріла необхідність помістити їх до герметичної тари, що і було зроблено нещодавно.
– Було прийнято рішення районної ради, районної адміністрації, виділені кошти, проведена підготовча робота, укладені договори з Міжрегіональним центром швидкого реагування. 20 липня підрозділ прибув на Шосткинщину у складі 12 чоловік, 5 одиниць техніки і провів роботу по перезатаренню токсичних відходів у стійку герметичну тару. Всього було завантажено 15 тонн забрудненого ґрунту із вмістом пестицидів. Відходи проінвентаризовано, зважено і розміщено на майданчику для тимчасового зберігання, – поінформував Валерій Ковальов, головний спеціаліст відділу правового забезпечення, оборонної роботи та цивільного захисту населення Шосткинської РДА.
На це з районного бюджету було виділено 260 тисяч гривень.
Відходи зберігаються на території двох сільських рад – Ображіївської і Ковтунівської. Перевірка умов зберігання та цілісності тари проводиться щоквартально.
Всього, за словами фахівця, на території Шосткинського району зберігається понад 90 тонн небезпечних отрутохімікатів, які підлягають утилізації: 40 тонн – у Шостці, 28 – в Ображіївці і 23 – в Ковтуновому.
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!