метизная компания

Закон про ринок землі: хто, скільки і як зможе купити української землі?

Суспільство | 12:02, 31.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Нагадаємо, сьогодні,  31 березня, вночі Верховна Рада України у другому читанні ухвалила закон про ринок землі. За нього проголосували 259 народних обранців.  

Хто може купувати українську землю?

Згідно із законом, учасниками ринку до 2024 року можуть бути звичайні українці. Юридичним особам, які засновані громадянами України безпосередньо, державі та територіальним громадам дозволяється купівля землі з 2024 року.

Якщо ви взяли кредит під заставу землі, то кредитні установи і банки зможуть отримати на неї право власності. Такі земельні ділянки мають бути відчужені вищезгаданими установами на торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

Чи зможуть іноземці купувати землю в Україні?

Іноземці та юридичні особи, засновниками або кінцевими бенефіціарами яких є іноземці, зможуть купувати земельні ділянки тільки за умови схвалення на референдумі. У всіх інших випадках придбати право власності неможливо.

Але навіть за умови проведення референдуму Україні буде заборонено укладати угоди, стороною яких є іноземці або юридичні особи, засновані іноземними громадянами, із землями сільськогосподарського призначення в зоні 50 км від державного кордону.

Хто взагалі не може купити землю сільгосппризначення в Україні?

Право власності в будь-яких випадках (навіть за умови схвалення на референдумі) забороняється:

  • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземці, – на землі державної та комунальної власності, а також землі, виділені власникам паїв і розташовані ближче 50 км від держкордону України (крім держкордону, який проходить морем);
  • юрособам, учасниками або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни РФ;
  • особам, які належали або належать до терористичних організацій;
  • юрособам, учасниками або бенефіціарами яких є іноземні держави;
  • юрособам, де неможливо встановити кінцевого бенефіціара;
  • юрособам, бенефіціари яких зареєстровані в офшорних зонах;
  • фізичним та юридичним особам, щодо яких застосовані санкції;
  • юрособам, зареєстрованим у державах, внесених до списку тих, які не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом.

У перші два роки (до 1 січня 2024 року) землю можуть купити тільки фізособи, які є громадянами України.

Скільки можна купити землі?

У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки (тільки для фізосіб, юрособам заборонено купувати землю сільськогосподарського призначення). Це обмеження не поширюється на громадян, які отримали землю до набрання чинності цього закону.

З 2024 землю вже можуть купити юрособи. Також з 2024 року дозволяється купувати до 10 тис га в одні руки.

У перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Якщо вимоги закону щодо концентрації земель будуть порушувати, то землю можуть конфіскувати за рішенням суду.

Як купити-продати землю?

Законопроект передбачає, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок, виділених у натурі (на місцевості), не може бути меншою за їх нормативну оцінку.

У разі продажу земельної ділянки переважне право на її купівлю мають намір надати орендарю, якщо він готовий заплатити відповідну ціну, а в разі проведення аукціону – якщо орендар готовий заплатити найвищу запропоновану під час торгів ціну. Орендар також отримав можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмого повідомлений власник.

Громадяни, які мають право постійного користування, довічного успадкованого володіння земельними ділянками, а також орендарі, які переоформили право постійного користування щодо земельних ділянок, мають право на викуп земель у власність із розстрочкою до 5 років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці ділянок, без земельних торгів.

Розрахунки, пов’язані зі сплатою ціни земельних ділянок, проводяться тільки в безготівковій формі.

Також не буде допускатися набуття права власності за відплатними договорами у разі відсутності документів, що підтверджують джерела походження грошових коштів чи інших активів, коштом яких набувається таке право.

Скільки буде коштувати земля в Україні?

За прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, один гектар землі в Україні буде коштувати більше 2 тисяч доларів.

Закон набере чинності з 1 липня 2021 року, крім пункту 2, який починає діяти з дня опублікування цього закону.

112

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: