СумБуд

Сумський вчений винайшов «натуральні рослинні пакети»

Технології | 20:06, 14.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про це пише «Хмарочос». Ціна натурального пакету буде лише вдвічи більшою за поліетиленовий.

Український дослідник із міста Сум, доцент кафедри технології харчування СНАУ Дмитро Бидюк, виготовив пакет із натуральних рослинних компонентів. Пакет був вироблений на промисловому обладнанні – екструдері. Наразі вчений працює над вдосконаленням своєї моделі.

Дмитро Бидюк з колегою Анастасією Шевцовою створив першу плівку ще в серпні 2018 року. Випадковий винахід цієї плівки наштовхнув на думку про створення натуральних пакетів.

За словами розробників, пакет створений зі спеціальної суміші, до якої входять полісахариди, речовини, добуті з овочів, фруктів, а також багато інших компонентів, оскільки пакет має бути одночасно міцний, прозорий і тонкий. Такий пакет взагалі не містить пластику.

Силу вуглецевого сліду від виробництва дослідники ще не оцінювали. Проте жодних викидів газів в процесі виробництва, так само, як і в ході утилізації, немає. Використання води під час виробництва буде мінімальним.

Дмитро Бидюк розповідає, що під дією світла і температури поліетилен починає розкладатися впродовж періоду від одного до трьох років. При цьому пакет не розкладається, а ніби розсипається на мікрочастинки, які потрапляють у навколишнє середовище у вигляді мікропластику. Мікропластик потрапляє у воду, в ґрунти, таким чином його споживають тварини і люди.

Натомість з попередньою моделлю свого винаходу вчений провів експеримент, закопавши на місяць у землю два пакети – поліетиленовий і натуральний. Пакет із поліетилену залишився точно таким, яким його закопали. Пакет із натуральних речовин майже зник.

«Ми ледь викопали з замерзлої землі його невеликі шматки», – коментує Дмитро.

Свій винахід автор назвав початком проєкту FoodBIOPack.

«Технологію ще треба допрацьовувати, але вже можна впевнено стверджувати — вона працює!», – говорить автор винаходу

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

метизная компания
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: