метизная компания

У Сумах винайшли механізм для дистанційного ведення вогню

Технології | 19:00, 9.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Проєкт Сумського державного університету “Розробка роботизованої платформи для керування стрілецьким озброєнням” став одним з переможцем щорічного конкурсу Міністерства освіти і науки. Розробники отримають фінансування на подальше вдосконалення пристрою, а потім передадуть його для серійного виробництва.

Про це інформує Суспільне.

Роботизована платформа для керування стрілецьким озброєнням дозволить воїнам триматися далі від бойових дій, розповідає старший викладач кафедри “Технологія машинобудування” Сумського державного університету Іван Дегтярьов. За допомогою дистанційного керування можна навести зброю, прицілитися і стріляти.

“За допомогою цього ми можемо встановлювати кут, необхідний для зміни кута обстрілу позицій ворога. І, власне, вертикальна вісь для можливості повторення рельєфу місцевості, для того, щоб у нас приціл залишався паралельно лінії горизонту у будь-якій ситуації “,— пояснює Іван Дегтярьов.

Це — поки що прототип з мінімальною собівартістю. Над винаходом працювали кілька кафедр університету, інженери-конструктори відповідали за механічну частину.

“Основа для даної платформи – стандартні, в основному, деталі, редуктори покупні, мотори і, власне, конструкційний матеріал – це профільні труби, листи, які вирізалися за допомогою лазерної різки, і зварювалися теж власноруч за допомогою електрозварки”, — розповідає Іван Дегтярьов, співкерівник проєкту.

Платформу встановлюватимуть на квадроцикл, який доставлятиме її в необхідну точку. Оснащувати можна різними видами стрілецької зброї, тримач на платформі можна змінювати в залежності від потреби.

Платформа здатна працювати як стаціонарно, так і в русі. Над керуванням роботом працювали спеціалісти з автоматизації і програмування. Учасник проєкту, студент кафедри КСУ Денис Стриженок каже, що мав нагоду використати на практиці знання, отримані в аудиторіях. Розповідає, що основою для роботизованої платформи став попередній винахід:

“Нами була розроблена система для дистанційного керування німецьким кулеметом ФГ-42. Це була станина, на якій закріплювались мотори, і електроспуск. І був пульт оператора з дротом 20 метрів. І оператор міг з укриття вести вогонь і бачив зображення на екрані з тепловізійного прицілу, який встановлювався безпосередньо на кулеметі”.

Завідувач кафедри комп’ютеризованих систем управління СумДУ Петро Леонтьєв говорить: невеликі замовлення з автоматизації від військових виконували з початку війни. Вивчивши попит воєнного часу, вирішили створити мобільний безпілотний робот, який би міг виконувати військові задачі. Мають і інші актуальні винаходи, каже пан Петро та додає:

“Зараз дуже актуальною є сфера енергетики, це акумулятори, інвертори, і таке інше. Ми уже змогли зробити собі певну автономність, зараз у нас відімкнули світло, але в нас тут невеличка лабораторія, всі можуть працювати, тому що в нас є певний запас енергії, який нам дозволяє працювати”.

Проєкт став одним з переможців щорічного конкурсу наукових проєктів та розробок молодих вчених на 2023 рік. Тепер науковці отримають фінансування від Міністерства освіти на вдосконалення платформи і виготовлення зразкової моделі.

“Результат цієї перемоги буде, перш за все, початок роботи над цими проєктами, а вже за результатами їх виконання ми сподіваємося на впровадження у реальний сектор економіки”,— говорить Денис Курбатов, начальник науково-дослідної частини СумДУ.

Креслення і документацію передадуть виробникам для серійного виробництва орієнтовно за пів року. Вже є підприємства, які готові взяти цей винахід у виробництво.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: