метизная компания

У Сумському НДЕКЦ МВС розпочинає роботу ДНК-лабораторія

Технології | 18:23, 10.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Можливість проведення нових видів біологічних експертиз набула особливого значення у зв’язку зі збройною агресією рф. Ідентифікація тіл загиблих та проведення аналізу будь-яких біологічних матеріалів, виявлених на місцях злочинів, сприяє більш швидкому розслідуванню кримінальних проваджень поліцією.

Сьогодні відбулось відкриття ДНК-лабораторії у Сумському НДЕКЦ МВС. Захід розпочався зі вступного слова директора Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Сергія Кримчука, який презентував автоматизовану систему для встановлення генетичного профілю «RapidHIT ID». Цей прилад має можливість не лише встановлення генетичного профілю близьких родичів безвісти зниклих осіб та військовослужбовців, а й дослідження зразків букального епітелію та порівняння їх з попередньо встановленим генетичним профілем сліду, встановлення факту біологічного батьківства.

До слова також був запрошений очільник поліції Сумщини Сергій Чиж, який розповів про важливість наявності такого апарату у нашій області: «Доказовою базою при розслідуванні кримінальних правопорушень є експертизи, які проводить експертна служба МВС. Даний прилад дасть змогу ще краще, ще ефективніше та швидше співпрацювати, задля того щоб кожна винна особа була встановлена та притягнута до відповідальності».

На заході були присутні Народні депутати України й представники місцевої влади, за сприяння яких було придбано необхідне обладнання для нової лабораторії.

Директор Сумського НДЕКЦ Тетяна Міщенко завдячує за можливість проведення нових видів біологічних досліджень, що розширить роботу їх експертної установи та зменшить навантаження на повнопрофільні лабораторії.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: