СумБуд
метизная компания

Жителю Сумщини провели унікальну операцію з трансплантації серця

Медицина, Технології | 13:24, 15.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Віталій Кобець житель селища Вороніж сім років тому почав страждати від високого тиску, лікарі спершу поставили діагноз міокардит (запальне захворювання серцевого м’яза). Почалися обстеження та лікування у Сумах, Києві. Останні три роки спостерігався в інституті серця, де йому поставили діагноз дилатаційна кардіоміопатія (захворювання міокарда, що характеризується розширенням лівого або/та правого шлуночка).

Жителю Сумщини провели унікальну операцію з трансплантації серця, фото-1

На жаль, лікування не приносило полегшення і хлопцю з кожним місяцем ставало все гірше. 20 травня він поїхав у столицю, щоб зробити коронографію серця.

Після обстеження медики повідомили невтішний результат – рятувати серце пізно, єдиний шанс – це трансплантація.

Іноді люди чекають потрібного донора роками і не дочекавшись помирають. По статистиці на трансплантацію серця очікує більше ніж 300 людей, а за рік лише кілька десятків отримають нове серце.

Але у випадку з Віталієм все відбулось, можна сказати миттєво. За чотири дні після його повернення з Києва, йому зателефонували з Інституту серця і повідомили, що він має 3-4 години, щоб доїхати до Києва на операцію. До Києва хлопця віз Віктор Синегуб, директор фермерського господарства у Воронежі.

До столиці добрались за 2 години 20 хвилин. Кожна хвилина на вагу золота.

Донором став пацієнт Київської обласної лікарні, якого вразив інсульт і, на жаль, лікарі не змогли його врятувати. Його обрала як донора єдина інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ), яка існує в Україні й автоматично поєднує реципієнтів з донорами. В ній понад 700 людей потребують пересадки. Серце поза межами тіла донора може жити лише 4 години. Тому швидку з серцем супроводжують поліцейські, щоб без перешкод доставити життєво необхідний орган.

Операція тривала 10 годин. Хірург Гаврила Ковтун першим повідомив батькам про те, що серце донора запрацювало у грудях Віталія.

Жителю Сумщини провели унікальну операцію з трансплантації серця, фото-2

Але були й певні ускладнення, лікарі не могли зупинити кровотечу аорти, за словами медпрацівників, її запаяли. Після надскладної операції хлопець, що отримав другий шанс, перебував на штучній вентиляції легень у реанімації. Сьогодні перший день, коли він почав розмовляти і їсти, по трохи седіти.

Далі на нашого земляка чекає довготривалий шлях реабілітації. Він все життя повинен приймати дорогі ліки. Після трансплантації та переведення пацієнта з реанімації до відділення трансплантації органів, пацієнта чекатиме адаптація під постійним наглядом його лікуючого кардіолога Анни Мельник.

Батьки хлопця безмежно вдячні команді Інституту серця МОЗ України під керівництвом Гаврила Ковтуна, керівнику центру трансплантації органів Київської обласної лікарні Михайлу Загрийчуку та Дмитру Ковалю, генеральному директору Українського центру трансплант-координації.

І окремі слова безмежної вдячні родичам померлого пацієнта, які дали згоду на можливість врятувати інші життя за допомогою трансплантації органів їхньої близької людини.

Попереду на Віталія чекає довгий шлях реабілітації. Будь-яка допомога дуже важлива для родини, яка мужньо бореться за життя сина.

Віталій Володимирович Кобець

Карта Приватбанку 5168 7573 7070 9133

Давидова Оксана Адамовна, мати

Карта Укргазбанку 4966 8000 1266 2398

Телефон матері: (066)680-06-89

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: