СумБуд
метизная компания

Для Сум куплять 19 тролейбусів в кредит від Європейського банку

 Поділитися

Поділитися в

Для Сум куплять 19 тролейбусів за кредитні гроші від Європейського банку. Частину з них обіцяють доставити в місто до кінця 2020 року. 23 червня міська рада та представники компанії, що виграла тендер, підписали контракт на поставку транспорту, – повідомляє Суспільне.

“Були спочатку одні розрахунки, потім вимоги до контракту посилилися, тому що консультанти банку наполягали, щоб із технікою йшло ремонтне обладнання. Сума кредиту від Європейського інвестиційного банку – 4 млн євро. Вартість одиниці, згідно з контрактом, – 200 тисяч євро”, – розповів начальник відділу транспорту і зв’язку Сумської міської ради Сергій Яковенко.

До кожного із 19 тролейбусів, за його словами, додається комплект запчастин. Також у вартість входить навчання водіїв і фахівців з обслуговування техніки.

Виграла тендер компанія “Богдан Моторс”. За словами її директора, Дмитра Писаного, це – 12-метрові тролейбуси із низькою підлогою, сучасними двигунами, які дозволяють економити електроенергію.

“Ці тролейбуси оздоблені сучасними комплектуючими, які вироблені в Україні. Особливості сходів – для людей з обмеженими можливостями. Ззовні, може, не видно, але всередині повно модифікацій сучасних”, – розповів Писаний.

Усього в Сумському комунальному підприємстві “Електроавтотранс” 74 тролейбуси, з яких 28 – з низькою підлогою, розповів директор Андрій Новик.

Частково будемо змінювати старий парк і частково будемо підсилювати маршрути, і займаємося розробкою нових. Це поки наша таємниця”, – сказав директор.

Кредит розрахований на 22 роки. Перші 2 роки кредитування на пільгових умовах – без сплати відсотків. Наступні 20 років, як зазначено на сайті департаменту фінансів, місто погашатиме тіло позики і 2,5% кредитних нарахувань. Погашення кредиту здійснюється рівними платежами кожні півроку.

Як оцінювати такі кредитні ініціативи, розповів співголова Асоціації транспортного планування та моделювання Дмитра Беспалов. Він переконаний, що кредит у транспортній сфері – річ звична.

“Немає в міста змоги вкласти велику кількість грошей, і не будь-яке місто може претендувати отримати гарантії держави для отримання цього кредиту. Такі банки не на все і не всім дають гроші. Вони дають цільовим чином, вони контролюють їх використання, і там дуже багато документів треба, аби підтвердити право отримати такий кредит. І конкурс має бути прозорим”, – розповів Беспалов.

Точна дата поставки тролейбусів у 2020 році не визначена. Це, за словами директора компанії-переможця, залежатиме від того, коли банк перерахує гроші підприємству.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: