метизная компания

Спрямовані або асиметричні шини: що вибрати

 Поділитися

Поділитися в

Спрямовані або асиметричні шини

Дизайни протекторних малюнків автомобільної гуми можна розділити на різні категорії, групи та типи. Відповідно до однієї з класифікацій вони поділяються на чотири види: симетричні, асиметричні та спрямовані і неспрямовані. Не варто їх плутати, адже кожен конкретний тип малюнка має власні унікальні можливості. Хоча зазвичай зустрічаються їх комбінації. Так симетричні можуть бути спрямованими або неспрямованими. Асиметричні частіше за все мають спрямований дизайн.

В інтернет-магазині GUMA.com.ua представлений чудовий вибір усіх цих різновидів шин. Зручна система автоматичного підбору дозволить розсортувати їх за сезонністю, типорозмірами, виробниками та багатьма іншими параметрами.

Шини зі спрямованим малюнком: специфіка конструкції та ключові властивості

Така гума легко піддається ідентифікації. Дренажні канали, що покривають її поверхню, розташовані у вигляді літери V. Вони утворюють кут у центральній зоні покришки, проходячи під нахилом до плечових областей. Інженери застосовують такий прийом, щоб забезпечити швидке захоплення дощової води, снігу та сльоти з подальшою евакуацією за межі плями контакту. Направлені моделі можуть мати різну сезонність, їх можна побачити у категоріях:

  • зимові;
  • літні;
  • всесезонні.

Саме спрямований дизайн протектора варто порекомендувати тим, хто мешкає у дощовому кліматі. Крім того, подібний малюнок відмінно поєднується зі спортивними характеристиками авто, він підвищує динамічність та посилює керованість.

До недоліків спрямованих моделей можна віднести прискорене зношування та підвищену шумність. Також для багатьох автовласників вони стають досить складними на етапі монтажу. Справа в тому, що такі шини мають бути встановлені у певній позиції. Із цим допомагають стрілки на боковинах, які вказують напрямок.

Асиметричні покришки: особливості та характеристики

Як випливає з їх назви, асиметричні шини мають дизайн, не симетричний по відношенню до центральної осьової лінії. Умовно такий протектор розділений на зовнішню та внутрішню сторони. У кожної з них свій ряд функцій. Елементи внутрішньої сторони зазвичай відповідають за створення якісного зчеплення з мокрою дорогою. Завдяки їм автомобіль швидко відгукується на команди керма навіть при входженні у круті повороти у дощову погоду. Завданням зовнішньої частини протектора стає керованість на сухій поверхні. Вона забезпечує колесам високу розгінну динаміку та маневреність.

Розробка таких універсальних шин в принципі не може бути дешевою, тому за вартістю асиметричні моделі випереджають більшість інших. Фактично, це оптимальний варіант для тих, хто розуміє ціну комфорту та безпеки.

Через складність малюнка процес їх монтажу має низку особливостей. Дуже важливо правильно поставити кожне колесо, тому що протектор має спрямованість і при цьому поділено на зовнішню та внутрішню частини. Це створює певні труднощі з підбором запаски та в цілому із заміною коліс.

Спрямовані проти асиметричних: які автошини кращі

Порівнюючи шини цих двох видів, можна сказати, що потрібно брати до уваги два головні фактори: стиль водіння, обраний автомобілістом, та погодні умови у регіоні, де він використовуватиме свій автомобіль.

Спрямований малюнок дасть високу стійкість до аквапланування, але не зможе гарантувати гідну курсову стійкість. Тобто для агресивної їзди та екстремального маневрування вони не дуже підходять.

Асиметричні моделі більш універсальні та чудово покажуть себе на різних типах доріг у будь-яких погодних ситуаціях. Більше того, за рахунок своєї витривалості вони сподобаються шанувальникам спортивної їзди. Проте за ці переваги потрібно буде доплатити.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: