метизная компания

У Сумах багатотонні вантажівки руйнують дороги

Транспорт | 11:16, 10.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Офіційно в Україні дорогами загального користування дозволено рух автомобілів, загальна маса яких разом з вантажем становить 40 тон, а на місцевих – 24 тони. На сьогодні законодавством та іншими нормативно-правовими актами передбачено відповідальність за здійснення перевезень вантажів понад дозволених нормативів та нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами.

На дорогах Сум, незважаючи на всі заборони та обмеження, активно курсують багатотонні вантажівки, унаслідок чого руйнується дорожнє покриття.

Факт пересування багатотонних вантажівок по місту неодноразово  фіксували журналісти The Sumy Post та читачі видання.

Директор КП «Шляхрембуд» Олександр Вегера, коментуючи ситуацію, наголошує на тому, що великогабаритні вантажівки знижують строк експлуатації доріг. Він зазначає, що є недопустимим, коли центром міста пересувається транспорт вагою до 70 тон:

 «Раніше проектування доріг з асфальтовим покриттям робилося під певний тоннаж, який становив 12 тон, але так як у місті курсують тролейбуси і автобуси, то його збільшили до 24 тон.  На сьогоднішній день, 20 тон – це найменші із вантажівок, які працюють на великих об’ємах у місті. У Сумах відсутні об’їзні дороги, крім однієї «Київ-Харків»,  і тому весь транзитний транспорт їде через місто, дороги якого розраховані максимум на 20 тон. А по ним їздить транспорт 30-40 тон; той, що возить кукурудзу – 70 тон. Якщо не іти шляхом зниження вантажопідйомності машин, то треба зміцнювати дорожнє полотно.  Фактично, треба повністю знімати старий асфальт, доповнювати його щебеневим шаром, ущільнювати, вирівнювати та укладати новий асфальтобетон, який зроблений на основі в’яжучих речовин.  У такому випадку дорожнє покриття, після проїзду багатотонної вантажівки, буде повертатись у попередній стан»

Директор КП «Шляхрембуд»  зазначає, що великою проблемою і  головною причиною поганого стану доріг у Сумах є недотримання міжремонтних термінів. У доріг є строк експлуатації, який становить 12 років між капітальними ремонтами. Наприклад, вулиця Харківська капітально не ремонтувалася вже 32 роки, Курська -28.

«Ті ремонти,  що ми наразі робимо є неефективними. Треба на рівні держави змінювати нормативну базу, а в ДБН вносити поправки, наприклад, бітум замінити на модифікований бітум, щебень на кубовидний щебень, і звичайно збільшувати товщину покриття», – наголошує  Олесандр Вегера.

Як саме на Сумщині відбувається контроль за пересуванням вантажівок  розповів заступник начальника управління Укртрансбезпеки у Сумській області Олександр Танченко:

«На Сумщині діють такі ж норми, як і по всій території України. На місцевих дорогах дозволяється їздити з фактичною масою до 24 тон, а на дорогах державного значення до 40 тон. Здійснення контрою за пересуванням багатотонних вантажівок у нас відбувається за двома напрямками: через зважування автомобілів на габаритно-вагових комплексах та документальний контроль. 

При в’їзді в Суми є три площадки, на яких здійснюється ваговий контроль: автодорога  Київ — Суми — Юнаківка на 22 кілометрі, Суми-Полтава на 28 кілометрі та Суми-Путивль-Глухів на 342 кілометрі. Поки що, ми не можемо закрити усю сітку доріг, у нас недостатньо штату і вагових комплексів. Водії часто об’їжджають, один одному повідомляючи на якій локації стоїть контроль.  Коли ми працюємо на якійсь ділянці, то поки про нас не знають, можемо спіймати порушників. А так водій знаючи, що він їде з перевантаженням, намагається об’їхати. Але, нашою перевагою є те, що ми мобільні, можемо постояти 2 години і переїхати на інше місце.

На сьогоднішній день, у нас недостатньо місць для маневрів та діє 3 бригади. Проте, обласна влада вже працює у цьому напрямі».

За інформацією, наданою УТБ Сумської області, з початку року  під час проведення габаритно-вагового контролю, інспекторами управління Укртрансбезпеки у Сумській області виявлено 36 випадків перевищення вагових параметрів, та нараховано плату за проїзд великовагового транспортного засобу автомобільними дорогами загального користування у еквіваленті  6293 євро.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: