метизная компания

85% українців категорично проти територіальних поступок — опитування КМІС

Війна | 19:07, 2.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Станом на грудень 2022 року для 85% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимими, навіть якщо війна при цьому триватиме довше. 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, – інформує Суспільне.

У КМІС зазначають, що у вересні 87% вважали поступки неприпустимими, але різниця з поточним показником – у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося.

При цьому зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за показник станом на травень 2022 року, коли проти поступок виступали 82%.

Наголошується також, що у всіх регіонах України абсолютна більшість населення проти будь-яких територіальних поступок.

“Навіть серед жителів Сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів Півдня – 82%”, — кажуть соціологи.

Згідно з опитуванням, і серед українськомовних, і двомовних, і російськомовних українців абсолютна більшість проти будь-яких поступок: 89%, 86% та 76% відповідно.

“Українці після 10 місяців жорстокої війни зберігають стійкість та відкидають наратив “потреби територіальних поступок для умиротворення агресора”. Аналіз суспільних настроїв у динаміці засвідчує, що всі ці численні атаки (Росії — ред.) ніяк не вплинули на готовність українців іти на компроміси”, — прокоментував результати опитування заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Опитування було проведено методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: