метизная компания

Як отримати статус учасника бойових дій. Пояснює Міноборони

Війна | 19:29, 14.12.2022
 Поділитися

Поділитися в

З 2014 року близько 320 тисяч осіб набули статусу учасника бойових дій. Цього року статус УБД отримали ще 7,5 тисяч військових. Як отримати статус учасника бойових дій, які потрібні документи, в етері національного телемарафону розповів речник Міністерства оборони України, полковник ЗСУ Олександр Мотузяник.

За його словами, процес надання особам, які брали участь в захисті України, статусу учасника бойових дій не припинявся з 2014 року. Лише цього року у звʼязку із широкомасштабною збройною агресією з боку РФ проти України, додалися відповідні додаткові категорії

“Тобто, якщо ми говоримо, що в 2014-му році цього статусу набували особи, які брали участь в Антитерористичній операції. У 2018-му ми знаємо, що розпочалася, або ж продовжилася, Операція обʼєднаних сил. І у 2022-му році були внесені відповідні зміни до законодавства, передусім в Закон України про статус ветеранів війні і їхні соціальні гарантії від 1993 року”, — сказав Мотузяник.

Він пояснив, що ті військовослужбовці, які брали участь в операціях, продовжують набувати статусу УБД.

“Хто ще не набув і ми починаємо далі уже працювати з військовослужбовцями і особами, які вже брали безпосередню участь у відсічі і стримуванні збройної російської агресії проти України”, — сказав речник МО.

Як отримати статус учасника бойових дій

Як це зробити? Є три можливі шляхи для військовослужбовця набути цього статусу.

  1. Через командира. Одним з обовʼязків командира є надання цих документів.
  2. Військовослужбовець може особисто звернутись до будь-якої з 21 комісій в системі Міністерства оборони. Вісімнадцять з цих комісій вже активно почали працювати. І третій спосіб, у разі якщо військовослужбовець був звільнений з лав ЗСУ у зв’язку із важким пораненням чи каліцтвом, він може це зробити самостійно чи через відповідний за місцем проживання територіальний центр комплектування і соціальної підтримки.
  3. Через територіальний центр комплектування і соціальної підтримки. Прийняття документів і подання їх подальше на комісії – їхній обовʼязок.

Які документи потрібні для отримання статусу УБД

  • Рапорт.
  • Звернення,
  • Заява.
  • Довідка від військової частини про безпосередню участь особи у бойових діях самостійно чи в складі відповідного підрозділу.

“Єдине що, це довідка має містити посилання і копії щонайменше одного з кількох таких документів – це витяг з журналу бойових дій, це витяги з бойових донесень або ж, у разі, якщо особа була поранена, це витяг і матеріали зі службового розслідування за фактом поранення чи каліцтва”, — пояснив Мотузяник.

Він також зазначив, що на сьогодні не визначено скільки часу треба перебувати у зоні бойових дій, щоб отримати статус учасника бойових дій. Але часові проміжки визначені для комісій, які розглядають документи для надання статусу учасника бойових дій.

“Комісії мають це зробити з часу отримання документів упродовж тридцяти днів. Для пришвидшення розглядання документів робиться все можливе. Будь-який процес вдосконалюється. Станом на сьогодні вже на завершальній стадії, Міноборони розробляє додаткові методичні рекомендації для цих комісій. Що власне має дозволити їм працювати швидше, ефективніше і якісніше”, — сказав Мотузяник.

Коли можуть відмовити у наданні статусу УБД

За словами Мотузяника, відмова може бути у разі подання неповного переліку документів, який підтверджує участь особи у веденні бойових дій або при наданні неправдивих відомостей в документах.

“Комісії для того і створені, аби колегіально розглянути усі документи, надати їм правову оцінку і винести рішення згідно з чинним законодавством України”, — зазначив речник Міноборони.

Оскаржити відмову у наданні статусу УБД можна у суді або повторно звернутися, якщо неповний перелік документів наданий.

“До командира звернутись для отримання цих документів. Я хочу сказати, що до цих документів можуть бути додані певні якісь інші документи, які тим чи іншим чином можуть підтвердити участь особи у бойових діях”, — сказав він.

За словами Мотузяника, з 2014 року близько 320 тисяч осіб набули статусу учасника бойових дій і більшість із них це учасники АТО, ООС тощо.

“В цьому році, починаючи із 1 січня, майже сім з половиною тисяч осіб набули цього статусу. Але, знову ж таки, це учасники операції обʼєднаних сил. Це за той період, тому що документи також поступово розглядаються і люди набувають цього статусу.

Суспільне

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: