метизная компания

Чи скористалися сумчани можливістю повертати ліки до аптек?

Здоров'я, Митниця | 11:20, 7.02.2019
 Поділитися

Поділитися в

З 1 січня 2019 року в Україні запрацювала законодавча норма, згідно з якою в аптеки відтепер можна повертати ліки та медичні вироби – щоправда, тільки неякісні. За останній місяць, звернень до сумської Держлікслужби щодо ліків неналежної якості, придбаних в аптеках – не було. Про це розповіла її начальниця Людмила Ситнік.

В аптеку, що знаходиться у центрі Сум на вулиці Троїцькій, за перший місяць змін – ліки не повертали.

Світлана Петрівна, аптекарка:

“Ці ліки будуть прийматися, коли скарга буде на невідповідність якості ліків . – А якщо просто повернути товар, який не використався і знаходиться в упаковці? – Не можу відповісти на цей запит”.

У сусідній аптеці про зміни до закону знають, у куточку споживача є роз’яснення.

Ніна Пономарьова, аптекарка:

“Ну якщо переплутав провізор, який відпускає, то це його вина, і тут звісно повинні повернути. Але, якщо просто, людина передумала, то їй цей засіб не повинні повертати. Лікарські засоби можуть повертатися на підставі листа Держінспекції, коли вибракувана певна серія”.

У третій аптеці, яку ми відвідали, у куточку споживача інформації про зміни, які стосуються повернення ліків неналежної якості немає.

Марина Середа, сумчанка:

“Щось чула таке, але точно не знаю про ці зміни. У мене був випадок, але це, напевно, не стосується лікарських засобів Панчохи компресійні я купувала, а вони не підійшли мені, і я прийшла повертати. Дуже був великий скандал, не захотіли брати, вони все ж таки тисячу гривень коштують”. 

Андрій, сумчанин:

“Обгорів сильно. Мені приписали багато чого. Назад не взяли, залишилися різні препарати, ну в основном крапельниці. Назад дороги немає”. 

Повернути неякісні ліки до аптеки можна – за наявності фіскального чеку та лабораторного висновку Держлікслужби – говорить її начальниця Людмила Ситнік.

Людмила Ситнік, начальниця Держлікслужби та контролю за наркотиками у Сумській області:

“Це або лікарський засіб заборонений до реалізації відповідним розпорядженням Держлікслужби. Це є підстава для того, щоб повернути цей лікарський засіб, оскільки вже підтверджено, що він неякісний. Або висновок про те, що лікарський засіб не відповідає вимогам аналітично-нормативної документації, який виданий лабораторією територіального підрозділу Держлікслужби. Є сумнів щодо якості лікарського засобу, людина бере чек, іде до нас в службу, і потім ми будемо вже працювати з цим”.

За словами Людмили Ситнік, мають перевірити певну серію препарату. Лабораторний висновок: якісне чи ні – видають за два тижні.

Закон, яким передбачили повернення ліків, проголосувала Верховна Рада 23 листопада минулого року. За ним ліки належної якості у разі їх не використання – відпала потреба – не повертають.

UA:СУМИ

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: