СумБуд
Реклама
метизная компания

День боротьби з діабетом: здоров’я — це знання

Здоров'я | 10:00, 12.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

За офіційними даними світової статистики на нашій планеті кожні 10 секунд кількість хворих на цукровий діабет збільшується на 2 людини. Тому з 1991 року більш ніж 160 держав світу в своїх календарях щорічно відзначають День боротьби проти діабету, який припадає на 14 листопада. Дата ця була обрана, щоб увічнити пам’ять народженого в 1891 році в цей день Фредеріка Бантінга, який створив інсулін, що рятує життя людей і сьогодні. З 2007 року цей день проходить і під егідою ООН, будучи наймасштабнішою компанією, яка інформує про цукровий діабет.

Цілі компанії

Інформація про кількість хворих далеко не єдина мета Всесвітнього дня боротьби з діабетом. Набагато важливіше донести до людей інформацію про те, як запобігти хворобі, або, якщо це не вдалося, підтримувати якість свого життя на високому рівні. Щороку тема цього Дня звучить по-різному. Девізами різних років були слова: «Діабет: проблема будь-якого віку і всіх країн», «Ціна невідання», «Діабет і права людини», «Сім’я і діабет», «Діабет, освіта і профілактика» та інші. Цього року тема Всесвітнього дня боротьби з діабетом «Медсестра і діабет» (The Nurse and Diabetes). Ще в 1924 році американський лікар-ендокринолог Елліот Проктор Джослін назвав діабет «хворобою, переважно, для сестер». Адже саме від них потрібна особлива увага до пацієнтів: медсестри повинні не тільки регулярно контактувати з ними, а й членами їх сімей, інформуючи про особливості життя з діабетиками. Все це вимагає глибоких знань і компетентності. У всякому разі, так хоче бачити ситуацію ВООЗ, для чого і була обрана цьогорічна тема.

Що потрібно знати про цукровий діабет

Групу захворювань, яку об’єднує гіперглікемія, тобто підвищення рівня глюкози в крові, називають цукровий діабет. Викликають його порушення утворення або дії інсуліну, який виробляється підшлунковою залозою, що призводить до загибелі її певних клітин. Надалі це призводить до порушення роботи інших органів: нирок, кровоносних судин, серця, нервів, очей …

Цукровий діабет 1 типу (інсулінозалежний) зазвичай проявляється на тлі аутоімунного процесу в організмі, коли відбувається «збій системи», і імунні клітини, які покликані захищати організм, починають, навпаки, нападати на підшлункову залозу, що і призводить до хвороби. І якщо в цьому випадку частіше за все від людини нічого не залежить, то цукровий діабет 2 типу в більшості випадків вона провокує сама: своїм неправильним способом життя, частими стресами, наявністю надлишкової маси тіла.

Методи лікування і профілактика

Цукровий діабет 1 типу лікується тільки з використанням інсуліну. Хоча наука не стоїть на місці, і на сьогоднішній день проведено кілька операцій з пересадки підшлункової залози від донора. Цукровий діабет 2 типу має більше варіантів лікування. На початкових стадіях буває достатньо спеціальної дієти і змін у способі життя. В інших випадках лікар призначає лікування за допомогою лікарських препаратів. Зараз існує багато ефективних ліків від діабету, які істотно підвищують якість життя хворого. Серед них є доступні і якісні ліки вітчизняних виробників, наприклад, препарати компанії ТОВ «Кусум Фарм». Це ефективні та якісні лікарські засоби, які знижують рівень глюкози в крові, нормалізують артеріальний тиск, коректують рівень холестерину. Але виписувати їх, природно, повинен тільки лікар.

За даними ВООЗ, на цукровий діабет хворіє приблизно 6% населення Землі. І якщо ще пару десятків років назад цукровий діабет 2 типу називали діабетом літніх, то сьогодні він значно помолодшав. Але що ще більш сумно — кожна друга людина найчастіше не знає про своє захворювання. Тому дуже важлива поінформованість людей про ознаки, симптоми і чинники ризику для запобігання ускладнень діабету та виявлення його на ранній стадії, на що і намагаються звернути увагу в усьому світі 14 листопада. А також закликають для профілактики і лікування:

  • не допускати надмірної ваги;
  • правильно харчуватися або дотримуватися лікувальної дієти;
  • приділяти час заняттям фізкультурою;
  • відмовитись від шкідливих звичок;
  • регулярно стежити за рівнем глюкози в крові, артеріальним тиском, загальним холестерином;
  • не піддаватися стресам;
  • проходити медичні огляди.

Українські виробники: краще співвітчизникам

Цукровий діабет — хронічне, постійно прогресуюче захворювання, яке вимагає до себе пильної уваги як лікаря, так і пацієнта. Успішна терапія цукрового діабету складається з двох рівнозначних частин — це зміна способу життя пацієнта і прийом якісних, ефективних ліків. З 2009 року на фармацевтичному заводі «Кусум Фарм» було розпочато виробництво цукрознижувальних препаратів, ефективність та безпека яких доведена великою кількістю клінічних досліджень, що проводяться як в Україні так, і в зарубіжних дослідницьких центрах.

До недавнього часу у багатьох пацієнтів існував стереотип, що вітчизняні ліки менш ефективні, ніж препарати іноземного виробництва. Але «Кусум Фарм» довів, що це не так. Якщо ліки виробляються з дотриманням усіх виробничих норм, то вони такі ж ефективні і безпечні, як і їх імпортні аналоги. На сьогоднішній день сотні тисяч пацієнтів з цукровим діабетом щодня приймають цукрознижувальні препарати, що випускаються цим заводом, що допомагає їм підтримувати високу якість свого життя.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: