ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

До уваги сумчан: що треба знати про епілепсію і як надати першу допомогу

Здоров'я | 08:04, 26.03.2021
 Поділитися

Поділитися в

Щорічно 26 березня відзначають Всесвітній день хворих на епілепсію, який ще називають «фіолетовий день».

Відзначати цю дату в 2008 році запропонувала 9-річна дівчинка Кессіді Меган, що страждала на це захворювання. Кессіді, яка постійно відчувала певне нехтування з боку дорослих та однолітків, вирішила показати, що вона нічим не відрізняється від інших людей. Щоб спростувати міфи щодо хвороби, дівчинка вигадала «фіолетовий день», коли усі охочі можуть висловити підтримку хворим на епілепсію. Згодом ініціативу дівчинки підтримало багато світових організацій. З 2009 року кожен рік 26 березня у всьому світі відзначають Всесвітній день хворих на епілепсію і необхідність першої допомоги людям з цим захворюванням. У цей день, зазвичай, відбуваються благодійні акції, на аукціонах, ярмарках і спортивних заходах збирають кошти для допомоги людям із цим діагнозом.

У Сумській області на диспансерному нагляді перебувають близько трьохсот хворих. Щороку на Сумщині додається бльзько 35-40 хворих на епілепсію. Що треба знати про епілепсію і як надати першу допомогу розповіли наші колегі із ТРК “Відікон”.

Таких людей у світі чимало. Епілепсія вважається одним з найбільш поширених хронічних неврологічних захворювань людини. Воно проявляється раптовими судомними нападами. З цією особливістю пов’язана російська назва хвороби – «падуча».

Є відомості, що страждали на епілепсію багато відомих людей. У їх числі Юлій Цезар, Олександр Македонський, Нострадамус, Данте Аліг’єрі, Іван Грозний, Наполеон Бонапарт, Федір Достоєвський, Альфред Нобель, Вінсент ван Гог.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: