метизная компания

Майже 22 тисячі сумчан обрали сімейного лікаря

Здоров'я, Медицина | 12:08, 10.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

У сумських комунальних закладах, станом на сьогодні, укладено 21 999 декларацій з сімейним лікарем, що становить 83,6% від кількості населення обласного центру. 

Нагадаємо,  згідно з Постановою Кабінету міністрів України від 3 квітня 2019 року №295 «червоний список» скасовано. Відтепер усі заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри та які мають контракт з Національною службою здоров’я України, перейдуть на модель фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто, за пацієнтів, які не підписали декларації з лікарями, держава більше платити лікувальним закладам не буде.

Таким чином, якщо не підписано декларацію з сімейним лікарем:
медичну допомогу можна отримати лише при невідкладних станах (які загрожують життю); без е-рецепта не можна безкоштовно отримати ліки за програмою «Доступні ліки»; не видаватимуться направлення до вузьких спеціалістів вторинної ланки; не можна скористатися програмою «Безкоштовна діагностика»; не можна отримати листок непрацездатності первинної ланки (в майбутньому і вторинної ланки при введенні електронного лікарняного).

Щоб отримати повний перелік послуг у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, гарантовано оплачений Національною службою здоров’я, потрібно обрати свого лікаря та підписати з ним декларацію.
Кінцевого терміну підписання декларації не існує. Декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час планового візиту у будь-який час.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: