СумБуд
SMR
метизная компания

Мати віддала сину нирку: подробиці операції «трансплантація» у Сумах

Здоров'я, Медицина | 09:44, 5.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Сумській обласній лікарні пацієнтові вперше виконали пересадку здорового органу, – пише Ваш Шанс.

Нещодавно в хірургічному відділенні Сумської обласної лікарні вперше була проведена трансплантація нирки від родинного донора. Це стало початком нового етапу в наданні хірургічної допомоги жителям Сумщини. Адже раніше такі втручання виконувалися тільки в великих трансплантаційних центрах, що було пов’язане з чималими витратами для пацієнтів. Однак завдяки величезній роботі, виконаній керівництвом обласного управління охорони здоров’я, головним хірургом області Сергієм Кобилецьким, це стало можливим і у нас. В результаті – обласна лікарня увійшла до пілотного проекту МОЗ щодо виконання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, який фінансується за рахунок держави. Нещодавно лікарня отримала ліцензію МОЗ, що дозволило команді медиків почати операції з трансплантації.

На Сумщині, за словами Сергія Кобилецька, в пересадці нирки потребує близько 300 хворих, у яких розвивається хронічна ниркова недостатність. Першими пацієнтами стала споріднена пара донор-реципієнт з Великописарівського району: 39-річний чоловік і його мати, яка віддала синові свою здорову нирку. Вони більше року чекали операцію з пересадки нирки, були обстежені. Чоловік давно страждав поликистозом нирок. Це захворювання, при якому нормальну функціонуючу тканину нирки заміщають наповнені рідиною мішкоподібні кісти. Орган значно збільшується в розмірі, порушується його робота, і розвивається хронічна хвороба нирок.

“Стан хворого прогресивно погіршувався – і наступним етапом міг бути або гемодіаліз, або ж трансплантація. Коли став такий вибір – його мати погодилася стати донором, їх перевірили на сумісність. Після обстеження вони чекали операції. У центрах трансплантації швидко прооперуватися не було можливості – коли наша лікарня отримала ліцензію, ми виконали втручання в найкоротші терміни. По суті, пацієнт отримав допомогу вчасно“, – зазначив Сергій Кобилецький.

Операція з пересадки нирки була проведена бригадою хірургів обласної лікарні під керівництвом хірурга-трансплантолога Миколи Полякова. В процесі було задіяно понад 15 медпрацівників.

«На сьогодні стан хворого відповідає тяжкості втручання і термінам лікування. Чоловік знаходиться у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Пересадка нирки дає можливість пацієнтам жити повноцінним життям – без прив’язки до процедур гемодіалізу. Для підтримуючої терапії вони довічно отримують необхідні препарати. Для бюджету це обходиться дешевше, ніж процедура гемодіалізу. Завдяки економії коштів ми можемо розвивати нашу медицину і люди не будуть їхати за кордон», – підсумував лікар.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: