метизная компания

MEDICA-2019: чим дивували сумського лікаря в Європі?

Здоров'я, Медицина | 11:55, 27.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про подорож сумського лікаря на найбільший захід медичної галузі – MEDICA-2019 ми вже писали у попередньому матеріалі. Настав час розповісти про не менш цікаві «новинки» європейської медицини. Марина Сміянова, завідувач медичної лабораторії «Сехмет» поділилася професійними враженнями після подорожі у Німеччину.

Скринінг раку шийки матки.

Для проведення скринінгу раку шийки матки в штаті Нью-Джерсі, США розробили й запатентували спеціальну фарбу метиленового синього, яка тропна до рецепторів фолатів в атипових клітинах (FRD).

«Для забору клітинного матеріалу використовується спеціальний аплікатор з пінополіуретановим наконечником і спеціальним стрижнем для заходу в цервікальний канал. Зовні він нагадує шприц. Забір матеріалу зовсім безболісний. По собі залишає відбиток при гінекологічному огляді», – розповідає Марина Сміянова.

На кожну жінку — індивідуальний аплікатор. Кожен має мітки, які ділять шийку матки на сектори. Після вилучення аплікатора, його поміщають в фарбу, де він забарвлюється тільки там, де на ньому відбилися атипові клітини. Далі лікар з легкістю визначає їх локацію згідно з мітками на аплікаторі, що дає можливість більш прицільного подальшого діагностичного обстеження та надає можливість швидкої відповіді на наявність дисплазії (CIN2 +).

Смарт-тест на вітамін D

Preventis SmarTest Pro ® – це революційний цифровий швидкий тест, який наближає сучасну діагностику до пацієнта. Тестування займає близько 20 хвилин і може бути виконано будь-де.

«Увесь світ втрачає розум від вітаміну D3. І справді, його важливо визначати, бо можна дізнатися про рівень та ризик виникнення імунодефіциту. Погане самопочуття, зовнішній вигляд та порушення обміну речовин – усе це пов’язане з вітаміном 3. Для створення цього винаходу айтішники потоваришували з виробниками швидких тестів та підібрали такий хімічний реактив, який зчитати камера телефону після того як тестова смужка (целюлоза з антитілами) зафарбувалася. До речі, в цій компанії працює українець», –  ділиться лікарка.

Ми давно використовуємо телефон для зчитування QR-коду. Так і тут. У цьому випадку не потрібен портативний аналізатор. Просто необхідно встановити спеціальний безкоштовний додаток та навести камеру на пристрій. Камера телефону сканує і точно вимірює результати тесту, даючи концентрацію вітаміну D.

У європейців найбільший ресурс, яким володіє людина – це час, а не гроші.

 

Система сканування та візуалізації

«Ця система передбачає програму, яка здатна стандартизовано просканувати максимальну кількість полів зору препарату (ред. лабораторне скло). Кожен крок, кожне поле – кількість знімків. Програма відразу відфільтровує норму від патології, адже у систему вже закладена база даних з патологічних змін. Програма здатна надати попередній висновок по препарату. Лише після цього у процес долучається лікар та проводить валідацію», – зазначає фахівець.

Для сканування одного препарату машині потрібно близько кількох хвилин. Людина ж, величезну кількість полів зору, враховуючи складність препарату, може зчитувати й понад добу.

Кожне скло має маленький штрих-код. Коли скло з біопрепаратом кладеться на зчитування вся інформацію про пацієнта вже є у системі. Програма розрахована на цитологію, гістологію, патологію крові та патологію кисткового мозку.

«Апаратура коштовна, але тут може працювати технік. І це значно зекономить час спеціалістам, які зможуть використати його для встановлення діагнозів».

Ми поступово йдемо до повної роботизації.

 У наступному матеріалі ми розповімо про ще одну новинку європейської медицини. За посиланням ви можете прочитати про подорожі Марини Сміянової до Франції, Голландії, Польщі.

 

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: