СумБуд
метизная компания

На Сумщині готуються до реабілітації людей, які важко хворіли на COVID-19

Здоров'я | 18:32, 14.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Заклади Сумщини готуються надавати реабілітаційну допомогу тим пацієнтам, які перехворіли на COVID-19 у середній та важкій формі. Такі дії передбачені наказом Міністерства охорони здоров’я від 6 квітня. Скільки пацієнтів потребують реабілітації, та які заклади зможуть її надавати – далі у матеріалі Суспільного.

Реабілітації потребує кожен третій, який переніс коронавірус, розповідає, головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

“Незалежно від того, як перебігала хвороба, 30-40% потребують реабілітації. А може, й більше. Більшість – це хворі, які мають тяжкий перебіг. Але вчора до мене прийшла жінка, яка амбулаторно лікувалася, практично не було підвищення температури, не було ніяких ознак. Ця жінка скаржилася на серцебиття, зупинку серця, на органи травлення. Цей букет ми мали при практично легкому перебігу захворювання”, – говорить інфекціоністка.

Бачать це і на первинці. Наталія Солдаткіна – лікарка сімейної медицини, має понад 1700 пацієнтів. З них за весь час на ковід перехворіла майже половина. Близько двох сотень – в середній та важкій формі.

“Зараз найчастіше серед ускладнень – розвиток негоспітальної двобічної пневмонії. Близько місяця в них залишається ще слабкість, задишка. Пацієнтів, пролікованих в стаціонарі та виписаних, далі спостерігаємо ми та можемо направляти на реабілітаційне лікування також в стаціонари”, – розповідає Наталя Солдаткіна.

Які саме заклади області, зможуть приймати на реабілітацію таких пацієнтів, поки невідомо. Вимоги до лікарень має сформулювати Національна служба здоров’я й укласти договори.

“Хочуть залучити й санаторії, які ще не знають. У нас в області є два санаторії, які втратили свою функціональність. Це Шосткинський протитуберкульозний і в Лебедині дитячий санаторій. Є приміщення, є медичний персонал. Потрібен наказ МОЗ. Коли буде зрозуміло, яке потрібно обладнання, заклади зможуть взяти участь, підготуватися”, – розповідає директор Сумської районної лікарні Володимир Поцелуєв.

Також це може бути обласний диспансер радіаційного захисту населення, сказав начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко. За його словами, Сумщина має 2050 ліжок для хворих на ковід. Зайняті хворими, що мають ускладнення – 1349.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: