метизная компания

На Сумщині майже не лишилося ліків для хворих на ВІЛ/СНІД

Здоров'я | 21:04, 20.12.2019
 Поділитися

Поділитися в

В Сумській області запасу ліків для ВІЛ-інфікованих лишилося приблизно на один місяць. Про це говорять лікарі та представники громадських організацій, що опікуються такими пацієнтами, – про таке повідомляє Суспільне.

Свої ліки хворі отримують в центрі соціально небезпечних хвороб. Таких — тисячу сто людей. Усього зараз в області ВІЛ-інфікованих понад півтори тисячі. Це офіційна статистика.

“Лікування ВІЛ-інфікованих людей – це довічна терапія. Це лікування, яке не має бути перерваним ні на один день. Саме той фактор, що людина буде отримувати лікування щоденно, в один і той же час, тільки за допомогою цього фактору буде досягнуто не передача вірусу далі. Є препарати, які дозволяють, в них є “запас міцності”, що дозволяє якесь коливання в часі. А є препарати дуже гарні, з невеликою кількістю таблеток, але вони не дозволяють коливання”, – говорить заввідділенням Обласного центру соціально небезпечних захворювань Олена Панченко.

Андрій Букін очолює громадську організацію “Клуб шанс”. Вона здійснює соціальний супровід таких хворих. Каже: у держбюджеті наступного року не заклали гроші на закупівлю ліків.

“В бюджеті не закладені кошти і не пройшла закупівля на 2020 рік медикаментів, які потрібні для лікування людей, які живуть з ВІЛ. При попередньому Міністерстві охорони здоров’я, Україна напряму почала закупляти медикаменти безпосередньо від виробників. Те, що просочується з засоби масової інформації, ми можемо чітко зазначити про те, що модель відкочується назад до часів Януковича, коли Міністерство створювало прокладочні фірми і намагалося через них проводити закупівлю. І це є одна з небезпек”, – говорить виконавчий директор ГО “Клуб шанс” Андрій Букін.

За статистикою, друга за ймовірністю причина зараження СНІДом – наркозалежність. Важливо, щоб такі люди не тільки отримували ліки, а й приймали їх, вчасно проходили медичні огляди, говорить Андрій Букін.

Сумською облрадою була прийнята програма розв’язання проблеми з використанням соціального замовлення. На 2020 рік на неї планують 356 тис грн. На цей дали 686 тис грн. Завтра за програму мають голосувати депутати облради.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: