метизная компания

На Сумщині відбувається вакцинальна кампанія проти поліомієліту

Здоров'я | 18:56, 27.01.2022
 Поділитися

Поділитися в

Наразі в області проходить перший етап реагування на спалах поліо − щеплення інактивованою поліовакциною (ІПВ) для дітей від 6 міс. до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень або не щеплені.

Як повідомила під час виїзного брифінгу журналістам завідувач амбулаторією №3 Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 в м. Суми лікар-педіатр Поліна Перерва, під час першого туру кампанії вакцинуються діти, які раніше мали протипокази до щеплення або батьки яких відмовлялися вакцинувати своїх дітей. В амбулаторії №3, зокрема, підлягали щеплення на першому етапі 74 дитини.

«Цей тур − найскладніший. Адже ми маємо справу з відмовниками. І переконати їх, що щеплення потрібне, що ціна за відмову надто висока − ймовірний параліч дитини − дуже важко. Але все ж ми маємо невеличкі успіхи − 18 дітей із числа відмовників нам вдалося щепити, переконавши батьків, що це необхідно, − говорила вона. − Часто батьки цікавляться, як особисто я ставлюся до щеплення. Відповідь проста: моя дитина щеплена, онуки щеплені згідно з Національним календарем щеплень. І своїм прикладом я показую, що підтримую вакцинацію дітей».

Як повідомила медична сестра пункту щеплень амбулаторії №3 Оксана Гужва, вакцина є в достатній кількості. Вона − якісна, французького виробництва. На першому турі вакцинальної кампанії робиться ін’єкційна інактивована вакцина.

Нагадаємо, поліомієліт – дуже заразне та небезпечне інфекційне захворювання. Вірус поліо інфікує воду та їжу, передається від людини до людини, як правило, через брудні руки до рота, після чого розмножується у кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, яких торкалися інфіковані люди.

Показовою є статистика щодо поліомієліту: В 1 з 4 випадків інфікування поліо людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль, слабкість у м’язах.

У меншої частини (1–5 із 1000 хворих на поліомієліт) будуть розвиватися інші, більш серйозні симптоми, спричинені ураженням спинного мозку: відчуття поколювання в ногах; параліч або слабкість в кінцівках.

1 людина з 200 інфікованих вірусом поліомієліту залишається паралізованою на все життя.

5 −10 % з тих, у кого виник параліч, помирають, коли вірус паралізує дихальні м’язи.

Інші інфіковані можуть не мати симптомів узагалі, але все одно здатні передавати хворобу.

Поліомієліт вражає переважно дітей віком до 6 років, проте він загрожує дітям будь-якого віку, якщо вони не були повністю вакциновані.

Ліків від поліомієліту не існує. Єдиний спосіб запобігти захворюванню – щепитися. Відповідно до Національного календаря, щеплення від поліомієліту проводять: 1 доза − у 2 місяці від народження; 2 доза − 4 місяці; 3 доза − 6 місяців; 4 доза − 18 місяців; 5 доза − 6 років; 6 доза − 14 років.

Ці шість доз вакцини формують імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Станом на 1 грудня 2021 року рівень охоплення щепленнями від поліо в Україні такий: три дози у віці до року отримали 73,3% дітей, щеплення у віці 18 місяців — 73,5% дітей, у віці 6 років − 72% дітей, у віці 14 років − 68,7% дітей.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: