метизная компания

Невакцинованих сумчан не пустять в дитячий сад

 Поділитися

Поділитися в

Верховний Суд України своїм рішенням підтвердив, що вакцинація є обов’язковою, а невакцинованим дітям не можна відвідувати дитячі садки

У постанові Верховного суду вказується, що держава повинна забезпечити дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється спільному інтересу суспільства, загальне благо на безпеку і охорону здоров’я має перевагу.

Це рішення – остаточне по справі, яка розглядається в судах різних інстанцій ще з 2016 року, і не підлягає оскарженню. Тоді в суд звернулася мати, чийого невакцинованих дитини відмовилися приймати в садок. Жінка бачила в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовилася «через недовіру до вакцин». І хоча спочатку Славутський міськрайонний суд Хмельницької області задовольнив її позов, садок оскаржив це рішення.

Нагадаємо, згідно з діючими нормами закону відвідувати державні навчальні заклади можуть тільки ті діти, які отримали щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»).

Вакцинація є питанням національної безпеки. Тільки щеплення може захистити від смертельно небезпечних хвороб. Так званий колективний імунітет, коли від певної хвороби вакциновані не менше 95% населення, створює своєрідний щит: захищає від хвороби людей, які не можуть щепитися з медичних причин, зупиняє поширення вірусів і зупиняє спалаху. Внаслідок відсутності колективного імунітету, багатьох років недовіри до вакцинації зараз маємо масштабну спалах кору: з початку спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіло понад 100 тис. Осіб, 38 з яких померли.

Зараз безкоштовно вакцинуватися від кору можуть як діти, так і дорослі – МОЗ України скасував вікові обмеження. Отримати щеплення можуть навіть діти, які мають фальшиву довідку, але насправді не були вакциновані. Паралельно Міністерство працює над неможливістю маніпуляцій і підроблених довідок в майбутньому. З введенням електронної медичної карти всі дані про щеплення будуть вноситися в електронну систему.

В Україні є всі вакцини, необхідні для обов’язкової вакцинації згідно з календарем щеплень. Всі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту та краснухи) виробництва Бельгії і США: за станом на 23 травня в Україні було 862 580 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна за посиланням.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: