метизная компания

Парацетамол: два в одному

Здоров'я, Медицина | 11:36, 30.12.2021
 Поділитися

Поділитися в

парацетамол

Невелика молекула, яка отримала назву парацетамол і була створена та вперше застосована понад 150 років тому, володіє одразу двома цінними ефектами. Вона ефективно усуває біль та нормалізує підвищену температуру тіла. Успішний досвід використання став причиною внесення Парацетамолу до списку найважливіших медзасобів у світі. Тому Парацетамол в аптеці 911 завжди є у наявності в різних лікарських формах, для дорослих і дітей.

Коли необхідний Парацетамол?

Враховуючи болезаспокійливі та жарознижувальні властивості препарату, його призначають при:

  • головному болю;
  • зубному болю;
  • м’язових болях;
  • артриті;
  • болю у спині та суглобах;
  • періодичних болях у жінок;
  • больовому синдромі та лихоманці при ГРВІ, грипі та застуді.

Слід пам’ятати, що препарат усуває біль при легкому артриті, проте не впливає на запалення та набряклість суглобів.

Перед застосуванням лікарського засобу слід проконсультуватись із лікарем. Якщо відвідати його особисто немає можливості, скористайтесь послугою консультації за телефоном від Аптеки 911. Завдяки зручному сервісу ви зможете абсолютно конфіденційно поставити лікарю питання у зручний для вас час та отримати необхідну інформацію.

Наприклад, лікар допоможе вибрати лікарську форму для певного випадку серед наявного асортименту, до якого входять:

  • таблетки та шипучі таблетки;
  • ректальні супозиторії;
  • сироп.

Окрім того, на сайті Аптеки 911 можна перевірити наявність необхідного препарату у найближчій аптеці, забронювати його або замовити доставку.

Парацетамол: передозування та побічні ефекти

Максимальна кількість Парацетамолу для дорослих становить 1000 мг в одній дозі та 4000 мг на добу. Прийом більшої кількості препарату може спричинити серйозне пошкодження печінки та подальшу печінкову недостатність. Тому дуже важливо приймати  лікарський засіб у рекомендованих дозуваннях протягом часу, визначеного інструкцією.

Якщо ви вживаєте алкогольні напої, порадьтеся з лікарем, перш ніж почнете приймати Парацетамол. Цей препарат та алкоголь несумісні, адже посилюють навантаження на печінку та нирки, що може призвести до серйозних ушкоджень цих органів. У разі вживання алкоголю навіть у невеликій кількості ніколи не приймайте більше 2000 мг Парацетамолу на добу.

Якщо вживаєте значну кількість алкоголю протягом дня або якщо у вас алкогольна хвороба печінки (цироз), в жодному разі не приймайте цей препарат без попередньої консультації з лікарем.

Перед використанням Парацетамолу повідомте лікаря, якщо у вас є захворювання печінки або алкоголізм в анамнезі. У таких випадках приймають лише рекомендовану мінімально ефективну дозу і протягом найкоротшого можливого проміжку часу, якщо неможливо застосувати інший препарат.

Пам’ятайте про те, що безрецептурні комбіновані лікарські препарати від кашлю, застуди, алергії або знеболювальні часто також містять Парацетамол. При одночасному прийомі таких лікарських засобів і Парацетамолу може виникнути передозування. Тому варто завжди обговорювати стратегію медикаментозного лікування з фахівцем.

Серед лікарських препаратів із аналогічною дією Парацетамол впевнено залишається лідером і не втрачає своїх позицій. Він є препаратом вибору для дітей, тому розроблено такі лікарські форми, як ректальні супозиторії та сиропи, які легше застосовувати для маленьких пацієнтів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: