метизная компания

Рання діагностика раку рятує: у Сумах з’явився новий мамограф

Здоров'я | 18:47, 23.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

23 січня компанія AVON в рамках благодійної програми «Місія проти раку молочної залози» разом з благодійним Фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» безкоштовно передали Сумському обласному онкологічному диспансеру сучасний цифровий мамографічний комплекс для ранньої діагностики раку грудей.

Сучасний мамограф дозволяє виявити рак на ранніх стадіях і запобігти смертельним випадкам, які частіше за все трапляються через пізнє діагностування. Кошти на нове обладнання зібрали за рахунок продажу продукції «Рожева стрічка» в каталогах AVON (цей символ є міжнародним і використовується по всьому світу у програмах боротьби з раком молочної залози), а також завдяки численним благодійним програмам компанії. Як-от кампанія ХороБРА у 2018 році, в якій AVON разом з брендом жіночої білизни Anabel Arto спонукали жінок пройти мамографію.

На сьогодні рак молочної залози є захворюванням №1 серед жінок в Україні (більше 14 тисяч випадків щороку), але його також діагностують і в чоловіків – статистика говорить про більше ніж 100 таких діагнозів на рік. У Києві, Сумській, Дніпровській, Херсонській, Одеській і Запорізькій областях – найвищі показники захворюваності. Щороку від раку молочної залози в нашій країні помирає більше 6 тисяч людей. Четверта частина усіх онкохворих жінок від 30 до 50 років помирає саме від цієї хвороби. Незмінна причина такої статистики – пізнє виявлення захворювання.

По Україні ІІІ-ІV стадії діагностувалися приблизно в 25 випадках зі ста. Пацієнти на таких стадіях мають менші шанси виживання, особливо враховуючи, що доступ до якісного і безкоштовного лікування є обмеженим. До того ж, лікування занедбаних форм раку в рази дорожче, ніж на ранніх стадіях. Як результат – до 10% з них помирає протягом року після встановлення діагнозу.

Для порівняння, у жінок країн Євросоюзу рівень виживання протягом 5 років після встановлення діагнозу та лікування складає цілих 79.5%. Це пов’язано в першу чергу з тим, що там діє державна програма регулярних профілактичних обстежень у віковій групі 50-69 років, що дозволяє знизити смертність на 35%.

Програма AVON «Місія проти раку молочної залози» діє в Україні з 2001 року, і за цей час благодійники зібрали близько 2 мільйонів доларів, придбали сучасне мамографічне обладнання, апарати УЗД і сучасні мобільні мамографічні комплекси для 10 державних онкологічних диспансерів у Черкасах, Запоріжжі, Миколаєві, Вінниці, Одесі, Дніпрі, Полтаві, Києві, Ужгороді та Криму.

Представники компанії щороку проводять різні благодійні заходи та всеукраїнські інформаційно-просвітницькі кампанії, і вже 13 років поспіль кожен із нас може пробігти благодійний марафон «Рожева стрічка». А з 2004 року за підтримки Благодійного Фонду «Здоров’я жінки та планування сім’ї» працює ще й безкоштовна цілодобова національна гаряча лінія з питань раку молочної залози (8-800-50-50-90).

На сьогодні мамографія залишається стандартом виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях і допомагає зберегти життя багатьох хворих. За підтримки тої ж команди благодійників для українських фахівців уже 5 років працює Школа сучасної мамографії, де спеціалісти з Бельгії (м. Левен) та їхні київські колеги з Інституту ядерної медицини та променевої діагностики проводять навчальні семінари. Як результат – тижневі курси за стандартами Європейського Союзу пройшли вже 194 українські лікарі.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: