метизная компания

«Створення дитячого стоматологічного центру» – нова петиція в Сумах

Здоров'я, Медицина | 20:26, 23.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

У єдиній системі місцевих петицій з’явилася пропозиція від сумчанки «Створення дитячого стоматологічного центру»

«Сумська обласна дитяча клінічна стоматологічна поліклініка – єдиний спеціалізований комунальний заклад, який надає стоматологічні послуги маленьким пацієнтам від 0 до 18 років з усієї області. 
Батьки дітей, котрим доводиться зіткнутися з проблемою лікування молочних зубів, знають, через яке пекло доводиться проходити: дістати талон (приїхати о 5-6 годині ранку, щоб зайняти чергу за талоном, або додзвонитися у лікарню після 7-00, але без гарантії, що талони на прийом до лікаря ще залишаться), потім приїхати з дитиною, яка нерідко відбуває процедуру лікування із сльозами та криками. Можна спробувати записатися на платний прийом, але черга «записаних» тут на місць або більше вперед. Тобто відвідування стоматологічної лікарні – неабияке психологічне випробування для усіх учасників дійства. 
Про пацієнтів до 3х років. Таким діткам лікування зубів надається у вигляді сріблення або фторування зубів. Якщо уражена передня група зубів, то вони стають чорними, що може в подальшому викликати певні психологічні проблеми. Сучасні стоматологічні технології пропонують навіть найменшим пацієнтам протезування із готових коронок. Але в цій клініці вказана технологія ще не використовується. 
Сектор приватної стоматології відлякує багатьох ціною на лікування: іноді навіть вищою (без бормашини) за лікування дорослого, хоча пломби у молочних зубах часто погано тримаються (особливості молочних зубів). Деякі родини просто не можуть собі дозволити такі трати. 
Також приватні стоматологічні кабінети, які гучно промотують свої послуги :без сліз та болю, психологічний підхід до дитини, найсучасніші технології, – за фактом готові брати на лікування пацієнтів, які поводяться, наче дорослі. Молодших, занадто крикливих, але потребуючих лікування, направляють до Професорської стоматології на лікування під наркозом або седацією. 
Лікування під седацією чи наркозом проводить лікар з Полтави, який приїздить двічі на місяць, є запис у чергу на прийом, куди пацієнт потрапить через декілька місяців. Навіть, коли батьки знаходять немалі гроші на лікування, вони змушені чекати або їхати до іншого міста, щоб полікувати дитині зуби. 
Молочні зуби дуже швидко руйнуються, якщо вчасно не провести лікування, а уся відповідальність за здоров’я дитини лягає на батьків, котрі, навіть вчасно звернувшись до лікаря, не можуть допомогти своєму малюкові. Так, у 21 сторіччі діти Сумщини мають складнощі з отримання стоматологічної допомоги. 
Беручи до уваги неповний огляд проблем дитячої стоматології в Сумах на сьогоднішній день, є пропозиція створення сучасного Дитячого Стоматологічного Центру, який буде надавати увесь спектр стоматологічних послуг ( як платних, так і безкоштовних), включаючи лікування під наркозом та седацією, маленьким пацієнтам від 0 до 18 років. 
Створення такого закладу розвантажить черги у обласну стоматологічну дитячу клініку та підвищить охоплення дітей, яким вчасно будуть поліковані зубки», – пише Бурмака Наталія, автор петиції.

Почали збирати підписи 21 червня, а до кінця збору підписів залишилося 43 дні.

Петицію вже підписали 15 осіб з 250 необхідних.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: