СумБуд
SMR
метизная компания

Сумчан закликають менше подорожувати і дотримуватися карантину

Здоров'я | 19:34, 7.08.2020
 Поділитися

Поділитися в

Ситуація з розповсюдженням коронавірусної інфекції б’є нові антирекорди як в Україні, так і на Сумщині. В області за останню добу виявлено 42 випадки COVID-19. 

«В області продовжує хворіти 236 осіб, із них 74 особи лікуються стаціонарно, 162 – на амбулаторному лікуванні. Хочу сказати, що показник смертності на Сумщині складає 1,4%, він є меншим, ніж по Україні (2,4%), але, на жаль, ми маємо 9 летальних випадків, – зазначив Сергій Бутенко. – Сумська область порівняно з іншими областями України, зокрема з сусідніми Харківською та Чернігівською, має дещо кращу ситуацію, проте, якщо жителі області продовжуватимуть нехтувати карантинними обмеженнями, ситуація може докорінно змінитися».

Посадовець нагадав, що з 1 серпня постановою Кабінету Міністрів в Україні визначено зони щодо епідемічних показників – «зелена», «жовта», «помаранчева» й «червона» зони.

Сьогодні Сумщина за трьома показниками не перевищує цільові показники і поки що відноситься до «зеленої» зони. Це такі показники, як завантаженість ліжок (мають бути заповнені менше ніж на 50%, у нашій області – 19,7%), охоплено тестуванням (цільовий показник – більше 24, у нас – 85,43 на 100 тис. населення), відсоток виявлення (цільовий показник – менше 11%, в нас – 5,28%).

«Але за показником динаміки ми маємо гірші результати, ніж цільовий показник. На Сумщині динаміка захворюваності складає 33,73%, тоді як цільовий показник – менше 10%. – говорив Сергій Бутенко. – Також є пояснення, що, якщо будь-який один із цих показників протягом 5 днів підряд вище норми, тоді рішенням державної комісії ТЕБ та НС область переміщується у гіршу зону».

Сьогодні ми можемо часто зустріти людей без засобів індивідуального захисту, чимало жителів Сумщини не переймається дезінфекцією, не дотримуються соціальної дистанції у супермаркетах, магазинах. Лікарі та посадовці застерігають, що якщо наша область переміститься до іншої зони, особливо до «червоної» – це жорсткі карантинні обмеження, які ми вже відчували у березні-квітні цього року.

«На сьогодні наші сумські лікарі-ренгенологи провели ряд досліджень пацієнтів, які перенесли COVID-19 навіть у легкій формі. І, на жаль, ми бачимо незворотні зміни у легенях. Ці зміни зменшують площу дихальних поверхонь, з часом приводять до утруднення дихання, задишки і серйозно вражають легені, – розповів т. в. о. начальника обласного управління охорони здоров’я. – І тому нехтування елементарними правилами карантинного режиму сприяють цьому».

Сергій Бутенко наголосив, що люди, які не носять масок, не дотримуються соціальної дистанції, забули про дезінфекцію, на жаль, думають лише про себе.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: