СумБуд
метизная компания

Сумщині не вистачає коштів на забезпечення хворих інсуліном та гемодіалізом

Здоров'я, Медицина | 15:30, 2.05.2018
 Поділитися

Поділитися в

Foto

Про це сьогодні, 2 травня, під час апаратної наради в облдержадміністрації доповів начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко:

Цільові видатки на лікування хворих обласному бюджету Сумської області на 2018 рік враховані у складі медичної субвенції.  Якщо говорити про забезпеченість області цими коштами (субвенцією), то інсуліном область забезпечена на 36% від потреби, а видатки на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу становлять 57% від потреби, це без врахування необхідних медикаментів, лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування цієї категорії хворих. До 100% забезпечення нам не вистачає на препарати інсуліну 29 мільйонів гривень, а на проведення процедур гемодіалізу – 30 мільйонів. Така ситуація не вперше у нас, раніше ми виходили з неї різними способами: додатково виділяли кошти з обласного бюджету на інсуліни, з місцевих рад, також була додаткова субвенція.

З гемодіалізом зараз дещо простіша ситуація, до листопада включно по області проблем не буде, є минулорічні залишки. А от із інсуліном є проблема, тому що рецепти виписуються лікарями щомісяця, і не можна передбачити наперед та закупити його. Адже, спочатку, аптечна мережа дає пацієнту інсулін, а потім держава їй відшкодовує.  Так от, як я зазначив, 36% від потреби є, вони розбиті помісячно, і у нас сьогодні вже виникає проблема з нестачею коштів. Наскільки мені відомо, вже деякі райони і міста виділяють кошти. Для того, щоб перекрити цю проблему, ми разом з департаментом фінансів працюємо з тими районами де гостро стоїть ця проблема, якось наближаємо забезпеченість до необхідного рівня, але це тимчасове перекриття проблеми, кошти потрібні.

Варто зазначити, що 30 квітня, депутати Сумської обласної ради підтримали проект “Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо виділення коштів з Державного бюджету України для придбання медичних препаратів хворим на цукровий діабет та хронічну ниркову недостатність”.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Viber. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

ОН клиник. Лечение гемороя
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: