СумБуд
Реклама
метизная компания

Сумська райлікарня закуповує кріоциліндри: кисень під’єднають до 39 ліжок

Здоров'я, Медицина | 07:33, 24.11.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумська районна лікарня придбає балони з рідким киснем для лікування хворих на COVID-19 за 645 тис. грн. Договір із компанією-постачальником мають підписати 23 листопада, отримати планують – до 3 грудня. Суспільне дізнавалося, що готове для того, аби встановити балони та на яку кількість хворих вони розраховані.

Приймати хворих на коронавірус в інфекційне відділення Сумської райлікарні розпочнуть 1 грудня. Зараз тут закінчують ремонт. Планують розгорнути 50 ліжок, 39 з яких під’єднають до системи централізованої подачі кисню. Для цього закуповують два кисневі балони по 480 л кожний.

“Для того, щоб провести розводку у кожну палату, ми зробили її на 39 ліжок. І придбання кріобалонів. Один кріобалон – це 60 звичайних балонів з киснем, тобто він потім розпаровується і йде через систему, трубочку безпосередньо до хворого”, – розповідає головний лікар Сумської ЦРЛ Володимир Поцелуєв.

Про потребу балонів говорить: “Думаю, що нам два балони вистачить на лікування хворих. Наприклад, у нас із запаленням легень дуже багато зараз хворих. Це ті, які не підтверджені або тест ПЛР, або ІФА відповідно негативний – і вони лікуються у нас, то десь кожного дня у нас – 8-12 звичайних балонів використовується для того, щоб вони дихали киснем”.

Для кріоциліндрів облаштували спеціальне приміщення. Угоду про їхнє постачання, за словами Володимира Поцелуєва, мають підписати 23 листопада. Привезти балони повинні до 3 грудня. Виконує угоду товариство “Кріо Інтер Трейдінг”.

Закупку провели без тендеру. Минулого тижня уряд визнав обладнання таким, яке можна купувати за прямими угодами. Гроші – державного бюджету. Усього лікарня отримала понад 1,2 млн грн з майже 16-ти, що прийшли в область.

Куди пішла решта грошей, розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

“Було закуплено 25 високопотужних, високого тиску концентраторів, 4 виходи з них. 10 передано до обласної інфекційної лікарні, 15 залишається в госпіталі. І 50 – на два виходи були сьогодні розподілені. Ми очікуємо постачання. Сесія це підтримала: 141 концентрат – на два виходи. Другою субвенцією ми очікуємо – 16 млн 280 тис. грн. Також буде закуплено за ці кошти 40 концентраторів на чотири виходи і 148 – на два виходи”, – зазначив він.

За словами виконавчої директорки благодійного фонду “Свої” Ірини Кошкіної, кисневий концентратор – це побутовий прилад. Він розрахований на користування одним пацієнтом.

“Відповідно, якщо розраховувати на те, що концентратори будуть використовуватися не одним пацієнтом, потрібно передбачати заміну внутрішніх фільтрів, яких щонайменше два в будь-якій моделі. Після використання кожним пацієнтом, це, за нинішніми комерційними цінами, від 1000 до 1500 грн на одного пацієнта”, – сказала вона.

Також зазначила щодо кисневих станцій: “А киснева станція будь-якої конструкції, їх є декілька варіантів, вона гарантовано дає пацієнту нормальний кисень. Немає проблем з фільтрами з замінами і т.д. Ну взагалі це правильне медичне рішення”.

А поки у районній лікарні чекатимуть на кріоциліндри. За потреби використовуватимуть кисневі концентратори.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: