СумБуд
SMR
метизная компания

У Сумах надають кваліфіковану медичну допомогу дітям, хворим на COVID-19

Здоров'я, Медицина | 16:29, 11.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», яке стало опорним для лікування дітей із COVID-19, забезпечує надання необхідної медичної допомоги пацієнтам із усієї області.

Як розповіла завідувач інфекційного відділення, лікар-інфекціоніст Марина Корнієнко, на даний час в медичному закладі вже пролікували 121 пацієнта з лабораторно підтвердженим діагнозом. Також чотирьом дітям діагноз поставили за клінічними показниками. За весь час надали допомогу 875 дітям із підозрою. Наразі в лікарні перебувають 32 дитини з COVID-19.

«За останні місяці у дітей спостерігаються більш важкі форми COVID-19. Якщо раніше підвищена температура тіла трималась до п’яти днів, то на сьогодні ми бачимо і схильність до змін згортання кров, тобто це може бути схильність до тромбозів або кровотеч. Вірус носить дуже мінливий характер, і кожен пацієнт переносить хворобу індивідуально. У нас було чотири дитини з важкими формами пневмонії. Зараз всі вони подолали недугу. Взагалі, за час поширення інфекції жодного летального випадку серед дітей в області не було», – сказала Марина Корнієнко.

З приводу кількості вільних ліжок, лікар зауважила, наразі для маленьких пацієнтів з коронавірусом відведено 115 ліжок, у разі потреби є можливість збільшити потужність інфекційного відділення лікарні до 230 ліжок. У відділенні реанімації для хворих на COVID-19 спеціально відведено 55 ліжок з підведеним прямим потоком кисню.

«Ми обслуговуємо всю область. Поки що питань по вільних місцях не виникало. У разі якщо кількість хворих зросте, лікарня може розміщувати до двох осіб в ізольованому боксі. Досі такої потреби не було, тож діти перебувають в окремих палатах», – зауважила Марина Корнієнко.

Всі умови для надання медичної допомоги дітям створені. Коли ще діагноз не встановлений, дитина перебуває в окремому боксі, обладнаному витяжкою та всім необхідним, де також є окрема санітарна кімната. З дитиною може перебувати мати.

Медичними препаратами та засобами особистого захисту, гігієни та дезінфекції медичний заклад забезпечений в повній мірі. Лікування дітей відбувається за кошт держави, окрім тих випадків, коли батьки самі вважають за потрібне придбати медикаменти.

У лікарні функціонує рентген-кабінет та кабінет УЗД. Медичну допомогу хворим на COVID-19 дітям надають п’ять бригад медпрацівників – 85 спеціалістів. Це лікарі різних профілів і середній медичний персонал. В інфекційному відділенні працюють лікар-інфекціоніст і лікар педіатр.

У відділенні застосовано зонування – «зелена» зона, «жовта» та «червона». Відвідування першої заборонено особам із підозрою, чи тим більше пацієнтам із підтвердженим діагнозом. У двох інших зонах пацієнти перебувають у відповідності до тяжкості захворювання.

Щодо того, як виявити COVID-19 у дитини, Марина Корнієнко зазначає, коронавірусна хвороба викликає у дітей ті ж симптоми, що й у дорослих: лихоманку, кашель, іноді нежить, а у складніших випадках – утруднене дихання. В групі ризику перебувають діти з хронічним захворюванням легень, діабетом та імунодефіцитами. Також важче переносять недугу немовлята.

Лікар вкотре звернулась до сумчан з проханням дотримуватись протиепідемічних вимог, адже перервати ланцюг захворювання можна лише спільно дотримуючись карантинних вимог – носіння масок, додержання соціальної дистанції та уникнення скупчення людей.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: