метизная компания

У Сумах зростає потреба у госпіталізації хворих на коронавірус

Здоров'я | 19:32, 9.09.2020
 Поділитися

Поділитися в

У Сумах зростає захворюваність на коронавірусну інфекцію та потреба у госпіталізації хворих.

Про ситуацію із захворюваність на коронавірусну інфекцію у місті Суми говорили під час брифінгу у міській раді.

Рівень захворюваності в обласному центрі зростає надзвичайно швидко. Вже наприкінці минулого тижня щодня виявляли понад 60 хворих, а у понеділок таких було 65. Тож, нині в місті відзначається суттєве навантаження на лікарську мережу, коли зросли звернення пацієнтів із ознаками пневмонії до сімейних лікарів, а також наявне перевантаження ліжкового фонду хворими з тяжким перебігом коронавірусної хвороби та її ускладненнями.

Крім того, в понеділок були зафіксовано два летальних випадки (жінка 72 років та чоловік 68 років), а у вівторок – померла ще одна літня жінка, яка перебувала на апараті ШВЛ.

У другій половині серпня хворих сумчан були змушені госпіталізувати до лікарень Білопілля і Тростянця, адже обласна інфекційна лікарня, яка була визначена закладом «першої хвилі» вже була переповнена. Тому з 22 серпня були змушені відкрити для госпіталізації реанімаційне відділення лікарні «другої хвилі» – № 5. Але вже цього понеділка додали ще одне відділення і на розгляді у Міністерстві охорони здоров’я заявка на відкриття відділення для стаціонарного лікування в лікарні № 4.

Нараз, госпіталізовано 34 хворих, але, враховуючи обмеженість ліжкового фонду, змушені надавати допомогу вдома тим хворим, які мають лікуватися в стаціонарі. Сьогодні 94 сумчанина отримують лікування від сімейних лікарів удома.

Але, хворіють, власне. й самі лікарі – таких нині на лікуванні 43.

Зокрема, в рази збільшилося навантаження на лікарів первинної ланки. Так, на домашньому лікуванні перебувають 302 сумчанина, ще 724 – на самоізоляції.

На перших поверхах амбулаторій ЦПМСД № 1 облаштовані так звані «ковідні» кабінети, куди направляються пацієнти з підвищеною температурою, кашлем тощо, аби не допустити їх контактування з іншими пацієнтами. У таких кабінетах відбувається огляд хворих, за потреби відбирається біологічний матеріал. Наразі кількість таких кабінетів збільшують, як і кількість лікарів, які працюють у них.

Нині ухвалюється рішення щодо закриття вільного запису до сімейних лікарів через електронну систему, аби зменшити наплив пацієнтів та шляхи можливого зараження.

Лікар-інфекціоніст лікарні № 5 Наталія Тарасова повідомила, що 27 ліжок відкритого наприкінці серпня реанімаційного відділення швидко заповнилися, і вже у понеділок у закладі були змушені розгорнути ще 20 у ще одному відділенні.

За цей час було госпіталізовано 50 хворих з підозрою, у 23 з яких підтвердилася коронавірусна інфекція, ускладнена двосторонньою пневмонією. Лікар наголосила, що вже на третій-п’ятий день у хворих з’являються ознаки пневмонії, яка швидко прогресує, і в стаціонарі перебувають сумчани з ураженням легеневої тканини від 40 до 85%.

Більшість із тих, хто перебував у стаціонарі, – жінки (27 з 50). Нині у закладі відчувається нестача медперсоналу, тому подальше розгортання ліжок – неможливе.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

Суми – місто герой
comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: