ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

У Сумській ОДА розповіли, кого і в яку чергу будуть вакцинувати

Здоров'я | 17:58, 20.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Під час онлайн-брифінгу щодо особливостей та етапів проведення вакцинації від COVID-19 у Сумській області, безпечності та складу вакцин, начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко повідомив,кого і в яку чергу вакцинують.

«Згідно з Дорожньою картою, якщо журналістові не більше 60 років і він  не має супутніх захворювань, тоді його вакцинація планується на 5-му, завершальному етапі. Зі збільшенням кількості вакцини в Україні, поступово вакцинуватимуть все нові й нові пріоритетні групи згідно з Дорожньою картою вакцинації», – повідомив Сергій Бутенко.

Вакцинація від COVID-19 є добровільною, безоплатною та поетапною.  Наразі в Сумській області на стадії завершення знаходиться третій етап вакцинації. Усього щеплено 14 621 особа.

Якщо ще не настала ваша черга є можливість записатись у лист очікування на вакцинацію через портал чи мобільний застосунок «Дія» або через національний контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Нагадаємо, протягом березня цього року МОЗ закликало публічних осіб, у тому числі й журналістів, щепитися вакциною AstraZeneca/Covishield з метою популяризації кампанії з вакцинації. Ряд сумських журналістів зробили щеплення, про реакцію свого організму на вакцинацію вони детально писали на своїх сторінках в Фейсбук.

Відповідно до Дорожньої карти з впровадження вакцини, яку розробило МОЗ, визначено дев’ять пріоритетних груп щеплення:

  •  медичні працівники, зокрема ті, які беруть безпосередню участь у заходах з протидії епідемії коронавірусної хвороби COVID-19;
  •  працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;
  •  люди похилого віку, які проживають у місцях несвободи, зокрема геріатричних і психоневрологічних інтернатах, а також персонал таких закладів;
  •  люди старші 60 років, які мають супутні захворювання;
  •  військові, які беруть участь в ООС;
  •  працівники критично важливих державних структур, таких як поліція, ДСНС тощо;
  •  викладачі шкіл та університетів;
  •  дорослі люди з 18 до 59 років із супутніми захворюваннями;
  •  люди, що перебувають у СІЗО, виправних колоніях та інших пенітенціарних установах.

МОЗ затвердило ці групи на основі рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики. Основна причина, чому саме ці групи є пріоритетними, – високий ризик інфікування через неможливість змінити місце роботи або проживання.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: