метизная компания

В лікарнях Сумщини перебуває чотири особи з пiдозрою на коронавiрус

Здоров'я | 22:26, 16.03.2020
 Поділитися

Поділитися в

Начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро Кривцов поінформував щодо ситуації з коронавірусом на Сумщині.

Про кількість людей, у яких перевіряють наявність інфекції, оснащення медичних закладів та поради, як уберегтися від небезпечної хвороби, він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Шановнi мешканці Сумськоі oбластi!

Наразi, безумовно, всiх вас хвилює питання розповсюдження коронавiрусу в свiтi та в Украïнi. Станом на 16 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1) області.

Загалом же вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 500 зразків.

Що стосується Сумськоï областi, то на минулому тижнi гостра респiраторна хвороба, спричинена COVID-19, була виключена у сумчанина, який повернувся з Iталiï.

Сьогоднi в закладах охорони здоров’я регiону перебуває чотири особи з пiдозрою на коронавiрусну iнфекцiю. Стан ïх задовiльний, проводяться вiдповiднi дослiдження.

З метою координації дій у період складної епідемічної ситуації, при управлiннi oхорони здоров’я працює оперативний штаб. Штаб займається виключно питаннями COVID-19, збором, обробкою та наданням аналітичних висновків, які будуть основою для прийняття рішень на рівні областi.

Якщо говорити про наявнiсть обладнання, то хочу зазначити, що в закладах охорони здоров’я областi сьогоднi наявно 65 апаратiв штучноï вентиляції легень (ШВЛ) та близько 30 кисневих концентраторiв. Централiзована подача кисню налагоджена фактично в усiх вiддiленнях iнтенсивноï терапiï, за виключенням двох районiв, де це питання опрацьовується.

Шановнi жителi oбластi! Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайну ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана незнайомим до сьогодняшнього дня збудником. Варто пам’ятати, що для 96,6% хворих ця недуга практично не матиме серйозних наслідків.

Щоб захистити себе від інфікування пам’ятайте про правила захисту.

Щоб не захворіти:

— Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

— Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

— Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

— У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зателефонуйте до свого сімейного лікаря. Виконуйте вказівки лікарів: вони знають як Вам допомогти.

— Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.

Обов’язково додержуйтесь карантинних заходiв! I будьте здоровi!»

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: