метизная компания

Як боротися із запаморочення під час тривог та панічних атак: розповідає психіатр

Здоров'я | 15:06, 5.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Останнім часом чи не щодня ворог обстрілює Сумщину, ці події негативно впливають на емоційний стан мешканців області. Страх за своє життя, переживання втратити рідних – усі ці та інші важкі емоції доводиться переживати сумчанам. Під час війни не виключений раптовий епізод сильного необґрунтованого почуття страху та тривоги. У такі моменти внаслідок посиленого дихання людина може відчувати запаморочення. Лікар-психіатр вищої категорії Євген Скрипник розповів, чому виникає запаморочення під час тривог та панічних атак та як правильно боротися із цим.

«Часто пацієнти, які звертаються до мене на консультації, відчувають запаморочення при тривозі, панічних атаках і не розуміють, що з ними. В першу чергу вони думають, що мають проблеми з судинами у головному мозку (мабуть же, гіпоксія), або часто пов‘язують це з судинами шийного відділу хребта, коли кров погано поступає до головного мозку. І особливо коли це молоді жінки 20-45 років. Всі ми коли надували камеру, повітряну кульку тощо  часто відчували запаморочення. Так само і при тривозі, механізм розвитку запаморочення буде такий самий. Коли є тривога, а тим більше панічна атака, виникає гіпервентиляція – часте, поверхневе дихання, яке  призводить до зменшення в першу чергу в крові вуглекислого газу (гіпокапнія) і внаслідок цього виникає запаморочення», – говорить лікар.
Як варто діяти, якщо помічаєте запаморочення при тривозі?
«Лікування цього стану, в першу чергу не судині та ноотропні препарати, крапельниці. Що ми зробимо цими крапельницями, які типу«покращують» кровообіг, а насправді збільшити кількість кисню в крові, де його і так багато. Правильно – нічого! При гіпервентиляції мало в першу чергу вуглекислого газу і внаслідок чого гемоглобін, який знаходиться в еритроциті, не віддає кисень. Чому не віддає? Тому що немає на що змінити, немає вуглекислого газу! Що ж потрібно робити при психогенному запамороченні, який виник внаслідок тривоги, страху, панічної атаки? Відповідь – правильно дихати. Ми повинні дихати з затримкою, видих повинен бути в 3-4 рази довше, ніж вдих, також варто робити вправи «дихання по квадрату», – радить Євген Скрипник.
Як дихати правильно ?
«Треба дихати животом. Цікавий момент, що всі малюки дихають правильно, подивіться як дихає ваша дитина, у неї рухається живіт, так званий діафрагмальний тип дихання, а дорослі намагаються постійно втягнути свій живіт та дихати грудною кліткою, а не животом! Покладіть руку на живіт і намагайтеся дихати животом, щоб рука рухалась. Будьте здорові! Бережіть себе та близьких!, – пояснює він.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: