СумБуд
метизная компания

Як відміняти антидепресанти: поради від лікаря із Сумщини

Здоров'я, Медицина | 22:58, 20.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Чимало людей нині стикаються із проблемою відсутності певних ліків в аптеках, зокрема й антидеприсантів. Звичайно, якщо ви приймали антидепресанти більше місяця, то може виникнути синдром відміни, який буде проявлятися головним болем, тривогою, порушенням сну, прискореним серцебиттям, зниженням настрою, тобто загостренням стану, який був причиною прийому ліків. Що роботи, аби допомогти організму розповів лікар-невролог Євген Скрипник у себе на Facebook.

“Поступово знижуйте антидепресанти протягом 2-4 тижнів. Якщо, це Дулоксетин – то по 30 мг 2-4 тижні, якщо Есциталопрам, то по 10 мг 2 тижні, а потім 5 мг протягом 2 тижнів, Сертралін (Золофт, Стимулотон, серліфт), по 25 мг та знижуйте раз на 2 тижні, Пароксетин 20 мг, знижуйте по 10 мг протягом 2 тижнів, потім по 5 мг – 2 тижні”.

Якщо відсутні препарати, які приймаєте, можете придбати аналоги:
– Пароксетин – паксил, рексетин, пароксин
– Есциталопрам – Есцитам, Ессобел, Медопрам,Гіацинтія, Депресан, Езопрам, Ципралекс, Есциталопрам – тева
– Сертралін – Золофт, серліфт, Стимулотон, мисол,Асентра,Серената,Містрал,Залокс,Емотон
– Венлафаксин – Велаксин, Венлаксор, Лафаксин
– Дулоксетин -Дюксет, Дюлок, Дулоксин, Сімода, Симбалта, Депратал, Нексетин.

“При зниженні антидепресантів останній тиждень «прикривайтеся» гідазепамом по 0,02 1/2 т 2 рази на день або атараксом 25 мг 1/2 т 2 рази на день! Не хвилюйтеся, якщо ліків на залишилося, синдром відміни максимум триває до трьох тижнів, зазвичай перші 2 тижні, але проявляється не у всіх. Пароксетин (пароксин) виникає часто синдром відміни, при прийомі есциталопраму, дулоксетину, Венлафаксину та сертраліну 50/50, при прийомі флуоксетину виникає рідко. Але майте на увазі, що синдром відміни виникає не у всіх, і не є чимось небезпечним!”

Якщо у вас відсутні препарати і не можете купити, то єдині доказові препарати заспокійливі це Гідазепам та Атаракс. Останній не викликає залежності, його можна приймати тривало.
Міністерство охорони здоров’я наказом №413 від 4 березня на період воєнного стану дозволило продавати більшість рецептурних препаратів без рецепта лікаря, за винятком наркотичних та психотропних засобів (феназепа, сібазон), тобто антидепресанти, не відносяться до них і відпускаються без рецептів.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: