метизная компания

З квітня антибіотики сумчанам відпускатимуть лише за наявності електронного рецепта

Здоров'я | 18:59, 10.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

З квітня поточного року в Україні антибіотики відпускатимуть в аптеках лише за наявності у пацієнта електронного рецепта, – повідомляє Сумська міська рада.

Початок відпуску антибіотиків за електронними рецептами пов’язаний з необхідністю розв’язанням проблеми неконтрольованого та нецільового використання препаратів.

Через неправильне використання антибактеріальних препаратів виникає резистентність. Антибіотики перестають працювати, а інфекційні хвороби не піддаються лікуванню. Стійкість до антибіотиків ставить під загрозу ефективну профілактику та лікування будь-яких інфекцій.

З квітня 2022 року усі антибактеріальні препарати призначатимуться винятково лікарями, які виписуватимуть пацієнтам електронний рецепт. Там зазначатиметься діюча речовина (а не конкретна торгова марка препарату), її лікарська форма та дозування.

Пацієнт зможе погасити е-рецепт в аптеці, що підключена до електронної системи охорони здоровʼя, обравши будь-який із наявних лікарських засобів, що містить діючу речовину, зазначену в рецепті.

Електронний рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Проте для цього необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: