СумБуд
SMR
метизная компания

“Зарано говорити про стабілізацію ситуації” – епідеміолог про COVID-19 на Сумщині

Здоров'я | 17:30, 16.12.2020
 Поділитися

Поділитися в

Незважаючи на зменшення кількості підтверджених випадків інфікування COVID-19 на Сумщині, говорити про стабілізацію ситуації з епідемією ще зарано. Так вважає завідувачка відділення епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Сумського обласного лабораторного центру Галина Зайцева, – повідомляє Суспільне.

“Чи можна говорити про стабілізацію ситуації? Думаю, що ще зарано. По-перше, говорити про стійку тенденцію можна тільки тоді, коли такий рівень захворюваності буде тривати протягом двох інкубаційних періодів, а стосовно COVID – це приблизно місяць. Зараз пройшов тільки один тиждень, тому робити висновки на підставі такого короткого терміну часу не коректно”, – сказала Зайцева.

Вона також звернула увагу на те, що є ризик поширення інфекції під час новорічно-різдвяних свят.

“Тому якщо навіть зараз продовжиться зниження захворюваності, яке спостерігається протягом останнього тижня, не виключено, що після свят воно підвищиться. Все буде залежати від того, яка буде поведінка людей”, – вважає епідеміолог.

Галина Зайцева підтвердила зниження кількості підтверджених випадків інфікування на добу.

“Завжди треба пам’ятати, що рівень захворюваності будь-якого інфекційного захворювання залежить він мінімум двох причин – по-перше, це природні особливості інфекції, по-друге – це вплив тих факторів, які сповільнюють поширення інфекції. Якщо говорити про природні особливості інфекції, то я нагадаю, що у нас зростання захворюваності почалось раніше. Вже з початку жовтня ми мали 1700-1800 захворілих кожного тижня. А з початку листопада у нас почалось стрімке зростання захворюваності, і тривало воно приблизно 4 тижні. За цей період щотижня хворіли від 3,5 до 5,5 тисяч осіб. До речі, це стільки ж, скільки приблизно за тиждень всіх інших гострих респіраторних інфекцій. Показники превищували загальнодержавні, і Сумська область деякий час лідирувала по захворюваності на COVID-19. Наразі спостерігається зниження захворюваності. За останній тиждень захворіло 2900 людей. Це приблизно на 50% нижче, ніж попереднього тижня”, – розповіла епідеміолог.

За її словами, до лабораторного центру надходить менша кількість зразків для тестування.

“Це свідчить про те, що медична мережа з настороженістю веде себе по відношенню до виявлення хворих на COVID”, – вважає Зайцева.

Втім, обласний лабораторний центр має більшу потужність і спроможний проводити більшу кількість досліджень на добу, ніж раніше.

“Було закуплене додаткове обладнання, деяке обладнання осучаснене, і це дало змогу пришвидшити дослідження, автоматизувати деякі процеси, і в кінцевому результаті зараз одночасно можуть працювати більша кількість бригад і, звичайно, потужність лабораторії у нас збільшилась майже вдвічі. Тому на сьогоднішній день ми можемо проводити більше досліджень і, фактично, дослідження тих зразків, які приходять до лабораторного центру, проводяться протягом дня2, – говорить Зайцева.

На її думку, локдаун у січні, який ініціював уряд, вцілому може позитивно вплинути на рівень захворюваності.

“Як правило, січень – це місяць підйому захворюваності на ГРВІ і грип. З епідеміологічної точки зору, будь-які заходи, якщо вони направлені на дистанціювання, позитивно вплинуть на епідемічний процес. Причому, як на COVID-19, так і інших респіраторних захворювань”, – вважає Зайцева.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: