метизная компания

Жителям Сумщини бракує інформації про щеплення від COVID-19

Здоров'я | 15:56, 16.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

Депутат, керівник фракції «За майбутнє» у Сумській обласній раді Тетяна Сизон висловила переконання, що на Сумщині бракує інформації про вакцинацію від COVID-19, внаслідок чого жителі взагалі не мають бажання робити щеплення.

«У той час, коли в середньому за два місяці в Ізраїлі щеплено понад 67% населення, у ОАЕ – 45%, у Великій Британії – 40%, в Україні, за даними відкритих опитувань, більше 50% населення, у тому числі Сумщини, висловлюють своє небажання вакцинуватися взагалі. Крім того, вакцини досі немає, і Україна, за інформацією Bloomberg, на 176-му місці у списку країн, які отримують вакцину», – коментує політик.

За словами Тетяна Сизон, навіть за наявності бажання українців та самої вакцини з лютого 2021 року до кінця 2022 року (за 24 місяці) МОЗ готовий охопити лише 50% населення України.

«Логічно напрошується висновок, що з одного боку центральна та місцева влада згаяла час для підготовки до масової вакцинації населення від COVID-19. А з іншого – спостерігаємо слабку інформаційну кампанію щодо роз’яснення необхідності вакцинування, розуміння самої процедури її проведення», – наголошує обласний депутат.

Люди налякані «неякісними вакцинами», оскільки переконані, що наймасовіше в Україну завозитимуть британську AstraZeneka, до якої є серйозні питання – навіть у Африці вакцинацію цим препаратом вже відклали. Натомість американську вакцину Pfizer отримуватиме лише обмежене коло осіб.

Замало інформації і про самі етапи вакцинації, яких МОЗ визначив 4. Відкритою лишається відповідь на запитання пересічного українця: коли і де я зможу вакцинуватися, якщо  не маю ризиків, не є медичним працівником чи військовослужбовцем, не працюю у сфері обслуговування?

«Недоліком є і те, що на місцях обласною владою досі не оприлюднена інформація, як буде організована вакцинація населення (механізм проведення та безпечність), яким чином послугу зможуть отримати мешканці найвіддаленіших та найменших населених пунктів Сумщини.

На жаль, відсутність вкрай необхідної інформації викликає тотальну недовіру людей та небажання щеплюватися від COVID-19 взагалі, що очевидно не додає нам плюсів на фоні розвинутих країн світу», – резюмує керівник Сумської обласної депутатської фракції «За майбутнє» Тетяна Сизон.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: