СумБуд
метизная компания

Зросла захворюваність на ГРВІ і знизилась на COVID-19 – головна інфекціоністка Сумщини

Здоров'я | 19:28, 30.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині знизилася захворюваність на коронавірусну інфекцію. Зараз в інфекційній лікарні 15 пацієнтів з таким діагнозом, – пише Суспільне.

Рівень захворюваності на коронавірус на Сумщині знизився за останній місяць. Це підтвердила головна інфекціоністка області Ірина Троцька.

“У зв’язку з тим, що люди звертаються не так часто, як у довоєнний період, і в деяких випадках немає можливість провести обстеження, – знизилась кількість виявлених випадків, але це суб’єктивна причина. Об’єктивна причина – ми спостерігаємо зниження реальне. Ми казали про це ще на початку лютого, коли прогнозовано йшло зниження захворюваності”, – розповідає Ірина Троцька.

Сьогодні інфекціоністи мають справу зі штамом омікрон, перебіг захворювання у більшості випадків – не тяжкий. Зате спостерігається зростання кількості сезонних гострих респіраторних вірусних інфекцій.

“Це пов’язано по-перше, з тим, що зараз весняний період. По-друге, це пов’язано з тим, що люди, на жаль, перебувають в неприродніх для них умовах: підвалах, сховищах. Коли вони близько один до одного, там холод – ми маємо застудних захворювань більше, навіть, ніж в минулому році. Хоча реєстрація не всіх випадків сьогодні спостерігається”, – каже головна інфекціоністка.

Зараз інфекційна лікарня працює у звичайному режимі, говорить Ірина Троцька. Як і до нападу російських військ на Сумщину, тут лікують від різних інфекцій. За необхідності до відділення стаціонару госпіталізують людей. Наразі у відділенні 15 хворих із підтвердженим коронавірусом. Із них чотири лікуються в реанімації. Для порівняння, за словами Ірини Троцької, у пікові періоди захворювання в стаціонарі перебували одночасно до ста людей.

“Треба одягатися по погоді. Якщо ми спускаємось в бомбосховище, треба мати той одяг, який нас убереже від переохолодження. У квітні-травні ночі холодні, про це треба пам’ятати. Треба мати склянку води, чистої, краще кип’яченої, щоб не пити воду з невідомих джерел. Треба спостерігати за термінами придатності їжі, яку ми вживаємо”, – розповідає Ірина Троцька.

За словами Ірини Троїцької, не слід нехтувати і вакцинацією проти коронавірусу та інших інфекцій. Щоб зробити щеплення, варто звертатися до свого сімейного лікаря.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: