96 млн гривень необхідно на загальнобудинкові лічильники води у Сумах (ВІДЕО)
Поділитися в
Копіювати посилання

У Сумах у жодній багатоповерхівці не встановлені загальнобудинкові лічильники води. Аби облаштувати будинки такими лічильниками, треба близько 96 млн грн, – повідомив директор водоканалу Анатолій Сагач.
Прилади обліку передбачені законом України «Про комерційний облік теплоенергії та водопостачання».
“Це 2046 будинків багатоповерхових і 2430 будинків приватного сектору. Ми ще не встановлюємо, бо вирішується питання великих коштів, у нас таких немає”, – зазначає Анатолій Сагач, директор КП “Міськводоканал”.
За словами Сергія Лугового, начальника відділу ЖКГ Сумської ОДА, по комерційному обліку є дуже багато проблем, по області ними забезпечені 4 відсотки, фінансування не передбачене і шляхи вирішення шукаємо з міністерством.
“По державі по тепловому обліку загальнобудинкових лічильників встановлено за 3 роки з 50 відсотків до 83. Бюджетні установи встановили на 97 відсотків. Треба сьогодні вирішити питання інвестиційної складової, вирішити питання фінансування” – повідомляє Едуард Кругляк, заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.
Закон про комерційний облік, ухвалений 22 червня 2017 року, передбачав обов’язкове встановлення лічильників у будинках – до 1 серпня 2019, у нежитлових приміщеннях – до серпня 2018. Змінами у законі від червня цього року, штрафувати за порушення термінів почнуть з 1 серпня 2020 року.
“За законом їх має здійснюватися водоканали. А потім 5-річна відстрочка платежу йде з боку споживачів. Стара система, що в тарифі були витрати на встановлення будинкових лічильників змінюється. Тепер з тарифу ці витрати вилучають, і люди будуть сплачувати платіж за лічильник, якщо він є. А не в кубі води будуть платити за лічильник, який стоїть в сусідньому будинку. Фінансування – питання водоканалів”, – пояснює Альона Бабак, заступник голови комітету Верховної ради України з питань ЖКГ.
За інформацією голови асоціації ОСББ Сумщини – Романа Гученка, є три варіанти фінансування встановлення лічильників і від цього залежить і ціна питання:
“Десь 20-30 тисяч – це якщо співвласники будуть робити самостійно. Друге, фінансування – це, коли будуть встановлюватися лічильники самостійно «Водоканалом». Але тут ми маємо розуміти, що фінансування знову буде йти від співвласників багатоквартирного будинку. «Водоканал» буде встановлювати самостійно за власні кошти, але потім ці кошти будуть повертатися відповідно до закону від самих співвласників. Вартість приблизно така сама, якщо «Водоканал» буде брати кредит, то це теж ляже на плечі співвласників.Якщо це вартість буде на два роки, якщо буде брати кредит, то вартість буде десь 22-50 тисяч, якщо на 5 років, то вартість одного лічильника буде там 22-80 тисяч гривень. Третя форма фінансування, це коли органи місцевого самоврядування своїми програмами прийнятими буде встановлювати ці лічильники, але знову ж тут колізія така, що співвласник в приватному секторі встановлює самостійно, а тут має встановлювати міська влада»
Оплата встановлення загально будинкового лічильника у тариф вноситься не буде. На неї виділять окремий рядок у квитанції.
Ілюстративне фото
Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!