ГазЗбут
СумБуд
метизная компания

Кожне восьме домоволодіння не сплатило рахунки за доставку газу

ЖКГ | 17:35, 31.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

У першому півріччі на газовому ринку України не вдалось досягти прийнятного рівня сплати за доставку газу. Борги споживачів перевищують 2 млрд грн, у тому числі на Сумщині – понад 12 млн грн.

Криза платежів, пов’язана з наслідками Covid-19 є проблемою для газової галузі та є причиною накопичення заборгованостей на ринку. Заборгованість населення у всіх регіонах держави за газ, послуги постачання тепла та доставку газу вже перевищує 70 млрд грн.

У Сумській області від початку року 47 тисяч домоволодінь жодного разу не сплатили за доставку газу. Тобто кожен восьмий або 12% рахунків за розподіл газу в період з січня по липень залишились несплаченими. Через це АТ «Сумигаз» – оператор ГРМ, не отримав фінансування за роботи, що була зроблена для доставки газу в оселі понад 380 тисяч клієнтів, які перебували на карантині.

Окрім того через занижений протягом останніх 5 років розмір тарифів на розподіл природного газу оператори ГРМ мають мільярди заборгованостей перед оператором ГТС. Ці кошти не були закладені у тарифи минулих періодів. А нинішня економічна ситуація не дозволяє збільшувати навантаження на споживача. Тому держава має прийняти кардинальне рішення і розглянути можливість списання заборгованості між підприємствами на ринку газу, яка сформувалась через те, що тарифи не покривають витрат постачальників комунальних послуг. Неприпустимо перекладати ці борги на споживачів у майбутні періоди.

Нагадаємо, в середині липня у Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу. Ним передбачено механізм по списанню заборгованості по всьому ланцюжку доставки газу. Це дозволить провести фінансове оздоровлення та забезпечити економічну стабільність як всіх підприємств галузі, так і державного Оператора ГТС.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: