метизная компания

Сумщина продовжує підготовку до наступного опалювального сезону

ЖКГ | 17:07, 25.05.2023
 Поділитися

Поділитися в

Про заходи, які наразі вживаються в області для сталого проходження осінньо-зимового періоду поінформувала заступник голови Сумської обласної військової адміністрації Олена Бойко.

Як наголосила вона під час брифінгу в медіацентрі, для підготовки роботи галузі до зими в умовах воєнного стану видано розпорядження голови ОВА та затверджено відповідний План заходів. Аналогічні плани передбачено і в кожній громаді області. 33 громади вже їх мають, робота з підготовки триває.

Зокрема, планом заходів передбачається підготовка внутрішньо-будинкових мереж, об’єктів теплового та водопровідно-каналізаційного господарства; підготовка спеціалізованої техніки та посипкового матеріалу; проведення заміни ветхих та аварійних ділянок трубопроводів мереж; накопичення необхідних запасів твердого палива; забезпечення захисту об’єктів критичної інфраструктури та безпеки працівників тощо.

Окремо посадовець зупинилася на підготовці великих теплогенеруючих підприємств: Сумської ТЕЦ, Охтирської ТЕЦ, Котельні північного промислового вузла.

Олена Бойко також наголосила, що робота теплопостачальних підприємств значною мірою залежить не лише від технічного оснащення, а й від їх фінансової спроможності. Тому особливу увагу наразі треба приділити погашенню заборгованості підприємств за спожиті енергоносії, яка становить близько 2,4 млрд. грн.

Разом з тим, вона зауважила, що механізм компенсації з держбюджету заборгованості з різниці в тарифах збережено. Такі заходи допоможуть установам критичної інфраструктури покращити матеріальне становище та розрахуватися із накопиченими боргами.

«Обласною адміністрацією регулярно проводяться засідання територіальної комісії, де системно розглядаються пропозиції від енергогенеруючих підприємств, і подаються потім на розгляд Мінвідновлення для ухвалення відповідних рішень про надання відшкодування. На сьогодні сума погодженої різниці в тарифах, яка буде подана від області для компенсації з держбюджету, становить 858 млн. грн. – для теплопостачальних підприємств та 2,6 млн. грн. – для водопостачальних підприємств», – поінформувала Олена Бойко.

Если Вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

The Sumy Post в Telegram та Facebook. Цікаві й оперативні новини, фото, відео. Підписуйтесь на наші сторінки!

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: